Юрій Гусарук.
Під стінами Спасо-Преображенського монастиря у Новгороді-Сіверському відбувся IV відкритий фестиваль авторської пісні «Сіверський акорд», організований громадською організацією «Медіатор» за підтримки районної адміністрації.

Новгород-Сіверський – місто унікальне. Він живе поза свого розміру і статусу. Не помічає ні століть, що промайнули над ним, ні нинішніх, часто непривітних часів. Людяний, чистий, світлий, навіть – просвітлений. Мабуть тому, й фестиваль авторської пісні, який проводиться традиційно в Новгороді в треті вихідні липня, не схожий на інші фестивалі.

Хоч би що не відбувалося у світі, біля витоків завжди стоїть конкретна людина, автор. Автор, натхненник, організатор і президент «Сіверського акорду» – Олег Кошовий, людина не просто талановита, а тепла й трепетна. Єдина творча сила в світі – це любов. Скільки ж любові до рідного міста, до авторської пісні, до людей вклав Олег, що лише на одній цій любові, майже без фінансування, зміг відбутися фестиваль.

Ось це поєднання місця і автора і наділило «Сіверський акорд» легким і поетичним диханням, створило зворушливу атмосферу єднання високого вірша та музичної гармонії.

У цьому році концертний майданчик розмістився в парку Шевченка, тож слухачами стали не тільки самі учасники та їм співчуваючі з бард-табору, а й багато жителів Новгорода. Хтось із них прийшов спеціально, а хтось просто проходив повз або відпочивав у парку, але кожного з них те, що звучало з зеленої сцени, взяло у полон та не відпускало до кінця. Та що там глядачі, навіть дощ заслухався між хмар і так і не наважився пролитися.

Відкривав фестиваль талановитий молодий автор з Шостки Євген Кротов, він з першої ж пісні полюбився слухачам. Новгород-Сіверський був гідно представлений Євгеном Бурикою і Анатолієм Швеньком. Сергій Бабкін з Глухова четверте літо поспіль полонив фестиваль своїми пристрасними піснями. З Києва приїхали Анатолій Рибін і Олександр Ілюшик. Про останнього хотілося б сказати окремо. Ми звикли, що авторська пісня – це неодмінно гітара. Олександр привіз із собою електро-фортопіано, яке на диво органічно вписалося в атмосферу фестивалю.

Ну і, звичайно, метри. Сергій Городничий з сумського клубу «Булат», котрий не пропустив жодного «Сіверського акорду», Вікторія Ботвиновська з київського «Арсеналу», що приїхала в Новгород-Сіверський вдруге, мінчанин Олексій Нежевець, давно знайомий чернігівським любителям авторської пісні, який привіз на деснянський берег свіжий диплом фестивалю «Платформа», що більш відомий як Старий Грушинський. Їх виступами був заданий тон і рівень майстерності та смаку, музичної, поетичної та людської гармонії.

Вів концерти Олександр Норов, відомий у творчих та молодіжних колах Чернігова Сан Санич (по секрету скажу, що він і сам людина співаюча). Вів з любов’ю, з глибоким і тонким розумінням справи. Його доброзичливий і іронічний коментар незмінно викликав палку реакцію публіки.

І який же фестиваль авторської пісні без досвіток біля вогнища. До самого ранку не замовкала гітара, пісні змінювалися дискусіями, а дискусії – піснями. Товариство однодумців, тепла та щира атмосфера, розмови про високе – що ще треба для щастя?

Традиційна після конкурсного концерту гумористична програма. На «Сіверському акорді» – це “ВеселЮшка”, де кожен міг блиснути своєю пісенною рибкою і, якщо улов виявлявся гідним, отримати миску ароматної, прямо з вогнища юшки.

А на світанку біля самих наметів проходжувався лелека.

Неможливо побувати в Новгороді-Сіверському і не насолодитися захоплюючим дух краєвидом з вежі монастиря, не побродити по залах музею «Слова о полку Ігоревім». У цьому році екскурсійна програма була розширена. Учасникам та гостям фестивалю запам’яталася поїздка на крейдяний кар’єр. Видовище величне. В оточенні грандіозних крейдяних скель людина здається піщинкою в теплій долоні Землі.

І про підсумки. Дипломантом IV відкритого фестивалю авторської пісні став чернігівець Антон Чірвон, що пише на стику традиційної бардівської пісні і року, і, незважаючи на свій досить юний вік, вже добре відомий в Чернігові.

І, за одностайним рішенням журі, лауреатом «Сіверського акорду» став Юрій Гусарук з села Марківці Бобровицького району. Юрій полюбився слухачам ще в минулому році, коли його смішну і філософську «Собаку-барабаку» виспівував весь деснянський берег. Цього разу Юрій Гусарук представив на суд журі та вимогливої публіки вірші та пісні серйозні і глибокі, що торкаються дуже важливих тем і нікого не можуть залишити байдужими. Йому ж дістався і приз глядацьких симпатій. Особливо хотілося б відзначити, що пише Юрій прекрасною і багатою українською мовою, що грає відтінками та смислами.

Сумно було покидати гостинне місто і розлучатися з людьми, які за три дні стали рідними і близькими, адже до наступного, п’ятого, «Сіверського акорду» майже цілий рік.

А ще в Новгороді чудово смачне морозиво.

Марина ФЕДОСОВА.

Група ВКонтакті http://vk.com/club29140094

Коментарі закриті.