Звітував голова, а ще слухали міліціонерів, фінансистів  і мисливцівМинулого тижня відбулося пленарне засідання 17-ї сесії районної ради шостого скликання. Загалом депутати розглянули 20 різнопланових питань, по кожному з яких ухвалені рішення.

Спільний результат

Розпочалася сесія звітом голови районної ради Володимира Невжинського.

– Хочу наголосити, що всі результати досягнуті завдяки спільній роботі депутатів та виконавчого апарату, – розпочав свій виступ Володимир Михайлович. – Я щиро вдячний вам за це.

У звітному періоді проведено п’ять пленарних засідань районної ради. На них розглянуто 125 питань, ухвалено 110 рішень. Депутатським корпусом прийнято 14 програм розвитку району у різних сферах.

Депутати оперативно реагували на актуальні проблеми життєдіяльності району. Зокрема, були вирішені питання виготовлення документів по пункту хімізації у Волосківцях; початку процедури визнання майна безхазяйним у Дягові (приміщення клубу) та Жовтневому (злітна смуга); утилізації відходів птахівництва у Березні; упорядкування питань комунальної власності та багато інших.

Голова районної ради відзначив роботу найбільш ініціативних депутатів: Володимира Василенка, Ганни Ларченко, Василя Леоненка, Людмили Мацішевської.

Активно брали участь у сесіях місцевих рад депутати Наталія Корнієнко, Сергій Аношко, Юрій Погребний, Анатолій Горчинський, Віктор Нагорний, Василь Роговий, Анатолій Мироненко, Валерій Руденко, Василь Єрмоленко.

А у дев’яти місцевих радах депутати практично не відвідують сесії (міська, Бігацька, Блистівська, Величківська, Киселівська, Семенівська, Синявська, Слобідська, Феськівська).

Позитивно голова райради оцінив діяльність Асоціації органів місцевого самоврядування Менщини та Школи місцевого самоврядування.

Про міліцію і фінанси

Про виконання районного бюджету за перше півріччя 2013 року інформувала начальник фінансового управління РДА Оксана Булавка.

До зведеного бюджету району за січень – червень надійшло 98,2% від запланованих сум (11,8 млн. гривень при плані 12 мільйонів). У тому числі по районному бюджету – 5,9 мільйона. Інші суми – це надходження місцевих бюджетів сіл, селищ та міста.

А більшу частину необхідних коштів (лише на оплату праці бюджетників спрямовано понад 32 мільйони) надає Менщині держава. По дотації вирівнювання ми отримали майже 30 мільйонів гривень, ще 21,9 мільйона – по субвенції (кошти, надані державою для виплат пільг, субсидій, допомог).

Про взаємодію міліції з органами місцевого самоврядування доповів перший заступник начальника райвідділу УМВС України в Чернігівській області Мирослав Усік.

Він також повідомив, що з початку року складені адміністративні протоколи на 47 осіб за фактами самогоноваріння. Але навіть досить високі штрафи (до 38 тисяч гривень) не стримують самогонників.

Добре відгукнувся доповідач про громадські формування Макошине, Березни та Киселівки, що серйозно допомагають міліції.

Директорське питання

Депутати затвердили статут районного центру дитячої та юнацької творчості, структуру центру первинної медико-санітарної допомоги.

Заступник голови районної ради Віктор Лях проінформував щодо порядку функціонування на території району мисливських господарств. Директор ТОВ «ПВХ «Пласт» Олександр Карцан та голова обласної організації УТМР Олена Сачок розповіли про діяльність своїх організацій на землях Менщини.

А найбільші пристрасті спалахнули навколо питання продовження контракту з директором районного краєзнавчого музею Віталієм Крутим. На цій посаді він відпрацював рік, пропонувалося продовжити контракт ще на три роки.

При голосуванні група депутатів утрималася і рішення не було прийнято. Як з’ясувалося згодом, це було зроблено в знак протесту проти того, що РДА не поспішає працевлаштувати одного з депутатів райради.

Після тривалої дискусії і закликів більшості не вирішувати особистих питань за рахунок молодого фахівця, конфлікт вдалося уладнати. Голові РДА депутати доручили знайти можливість працевлаштувати депутата, а рішення про подальше директорство Віталія Крутого прийняте поіменним голосуванням.

Коментарі закриті.