222113Головне управління Міндоходів у Чернігівській області докладає максимум зусиль, аби сьогодні платник податків витрачав мінімум часу на спілкування з інспектором і максимум – на головну діяльність.

З 1 жовтня 2013 року процедури щодо прийняття та обробки звітності обліку сплати єдиного внеску здійснюють органи доходів і зборів. Про це йшлося під час прес-конференції «Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», пише Хвиля Десни.

Як поінформував начальник управління доходів і зборів Олег Шуба, за вісім тижнів адміністрування єдиного соціального внеску (ЄСВ), а це два звітні періоди, органами Міндоходів у Чернігівській області прийнято та оброблено понад 28 тисяч звітів, надходження внеску становили 428,3 млн. грн. При цьому дві третини звітів (65%) надані платниками за допомогою систем електронного звітування.

Законодавством передбачені пільги щодо сплати ЄСВ. Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати єдиного внеску за умови, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Позитивний результат звітної кампанії отримано завдяки спільним зусиллям органів Міндоходів та платників, котрі зуміли переорієнтуватися у зв’язку зі зміною адміністратора єдиного внеску та активно обирали електронну форму звітування. Зі свого боку, для створення комфортних умов подання звітності Міністерством доходів і зборів України було приведено у відповідність із законодавством нормативні документи, завершено необхідні технічні роботи, реалізовано приймання звітів з єдиного внеску в електронному вигляді на єдину адресу «Інформаційного порталу органів Міндоходів України». Також розроблено електронні формати документів звітності з ЄСВ та довідник відповідності кодів Міністерства та органів Пенсійного фонду для використання розробниками програмного забезпечення.

Як повідомив начальник відділу адміністрування ЄСВ, при поданні звітності в електронному вигляді необхідно використовувати цифровий підпис. З 1 листопада строк їх дії подовжений з одного до двох років. До речі, на Чернігівщині отримати посилені сертифікати відкритих ключів можна безкоштовно в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів, що діють при ДПІ у м. Чернігові, Прилуцькій, Ніжинській та Менській ОДПІ.

Отримати інформацію щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та надання звітності про суми нарахованого ЄСВ можна у Центрах обслуговування платників податків та в податкових інспекціях за місцем реєстрації, адреси яких розміщені на суб-сайті ГУ Міндоходів у Чернігівській області.

Коментарі закриті.