ГУ ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників рентної плати на важливість правильного заповнення всіх реквізитів податкової звітності. Адже за результатами аналізу поданої податкової звітності з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Плата) за звітні податкові періоди І та II квартали 2015 року виявлено непоодинокі випадки, в яких мають місце методологічні помилки заповнення податкової звітності.

Які саме помилки були допущені? У більшості випадків помилки прослідковуються при заповненні таких основних показників, як: ставка Плати, об’єкт оподаткування, коригуючий коефіцієнт. При цьому заповнення показника ставки оподаткування Плати є методологічно вірним лише десятковим дробом (згідно матеріалів ресурсу «ЗІР»).
Також виявлені порушення в частині незаповнення рядків податкової звітності, які:

– відображають правові підстави здійснення діяльності з видобування корисних копалин (спеціальний дозвіл);

– характеризують платника Плати, а саме такі рядки як «назва регламентуючого документу» та «назва корисної копалини».

Наголошуємо на тому, що однією з визначених категорій платників Плати є саме ті суб’єкти господарювання, які набули права користування об’єктом надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надр.

Відповідно до п. 252.20 ст. 252 Податкового кодексу України ставки Плати встановлено у відносних показниках. Проте наявні випадки, коли платники помилково вказують абсолютні значення у Додатку 1 до податкових розрахунків з Плати, який передбачено для обрахунку податкових зобов’язань.

Нагадуємо, що граничний термін подання податкової звітності з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за ІІІ квартал – 9 листопада 2015 року.

Коментарі закриті.