Звернення прокурора Менського району
Вадим Карась.
На подолання кризової ситуації, яка склалась в країні, Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

Даний Закон набрав чинності 2 лютого 2014 року та передбачає звільнення від відповідальності та від відбування покарання осіб, які з 27 грудня минулого року по 2 лютого поточного року вчинили злочини та адміністративні правопорушення, пов’язані з акціями протесту. Підлягають закриттю і відповідні кримінальні провадження, підозри в яких ще не оголошено.

Однак реалізація даних положень Закону можлива лише за умови публікації на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України повідомлення Генерального прокурора України про виконання до 17 лютого сукупності вимог, а саме:

1. звільнення усіх зайнятих під час акцій протесту будівель чи приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

2. допуск до своїх робочих місць осіб, які там працюють;

3. розблокування учасниками масових акцій протесту транспортних комунікацій на вулиці Грушевського у місті Києві та розблокування вулиць, площ, провулків, бульварів в інших населених пунктах України, крім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту.

Якщо ж така публікація не буде здійснена до закінчення відведеного терміну виконання, 18 лютого Закон втратить чинність.

Представники політичних сил, громадських організацій та окремі громадяни м. Мена також не знаходяться осторонь політичної ситуацій в державі.

Проте варто пам`ятати, що розв`язання конфлікту, який виник, можливе лише за умови знаходження компромісу між сторонами та мирного діалогу, який слід проводити за умови повернення країни до спокійного життя та припинення масових безладів. Громадянам не слід піддаватись на провокації та радикальні заклики, вчиняючи правопорушення.

Саме виконання цього Закону може стати для усіх сторін кроком назустріч та стабілізації ситуації у всій державі.

Вадим КАРАСЬ, прокурор Менського району.

Коментарі закриті.