Минулого року в районі було виявлено 28 осіб з активною формою туберкульозу. Це на вісім більше, аніж 2010-го. Прикро констатувати, що понад 85 відсотків хворих на туберкульоз – люди працездатного віку. У більш як 71 відсотка хворих туберкульоз виявили під час флюорографічного обстеження. Тому лікарі наполягають: не варто уникати таких обстежень, слід проходити їх щорічно.

«Зупиніть туберкульоз, поки я жи­вий!» – під таким гаслом проводиться місячник боротьби з цією небезпечною інфек­цією. 24 березня – Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз. Про це повідомила лікар-терапевт центральної районної лікарні Валентина Московська.

Основне джерело зараження туберкульозом – хвора людина. Найчастіше хвороба поширюється повітряно-крапельним шляхом. При кашлі, чханні, розмові у повітря, на підлогу і стіни кімнати, на предмети побуту потрапляють дрібні крапельки мокротиння й слини. Мікроби після висихання мокроти довго залишаються життєздатними, особливо у малоосвітлених місцях.

Більшість контактних осіб захворюють на туберкульоз у перші 6 – 12 місяців від початку контакту, хоча частина членів родини можуть захворіти й через 9 – 12 років спільного проживання з хворим.

При туберкульозі легень можуть бути такі ознаки:

– кашель протягом трьох тижнів і більше;

– зниження маси тіла (схуднення);

– слабкість, втомлюваність;

– підвищення температури тіла до 37,2 – 37,5°С або лихоманка;

– потіння вночі;

– біль в грудній клітці;

– задишка та погіршення апетиту;

– кровохаркання.

При появі будь-якого із цих симптомів потрібно негайно звернутися до лікаря. Для своєчасної діагностики туберкульозу всі діти до 14 років повинні проходити щорічну туберкулінодіагностику. Доросле населення має регулярно обстежуватися методом флюорографії.

Слід зазначити, що туберкульоз розвивається тоді, коли у людини знижений імунітет внаслідок тривалого стресу, депресії, виразкової хвороби, цукрового діабету, захворювань щитовидної залози, недостатнього харчування, поганих житлових умов, виснажливої праці тощо.

Батькам незайве ще раз нагадати, що дітям семирічного і 14-річного віку треба зробити ревакцинацію, якщо у них негативна проба Манту.

Коментарі закриті.