Розрекламоване цифрове телебачення вже можна дивитися і на Менщині. Щоправда, не завжди сигнал телепередавачів буває належної якості. Але любителі телебачення мають змогу вибирати: «цифра», супутникове чи традиційне аналогове транслювання.

Ретранслятори аналогового телебачення встановлені кількадесят років тому. Цей спосіб отримання телесигналу нині відходить у минуле. До того ж, Україна до 2015 року в’язала зобов’язання повністю перейти на технологію цифрового телебачення.

Останнім часом телевізори у оселях наших громадян показують усе гірше. Чи не кожен канал «блимає», «сніжить» і не дає чіткого зображення. Таки потрібно шукати альтернативу. Бо хоча багато хто (а особливо молодь) телевізор майже не вмикає, перемістивши свою увагу в інтернет, все ж саме телеприймачі дають можливість подивитися у прямому ефірі масштабні шоу та проекти і зібрати родину на спільний перегляд улюбленої передачі.

За останні роки на багатьох будинках з’явилися супутникові антени, а на багатоповерхівках їх – як іграшок на ялинці. Дійсно, цей спосіб телетрансляції якісний, але… Багато каналів нині блокують свій сигнал. Є інформація, що у Верховній Раді готується законопроект про обов’язкове кодування вітчизняних телеканалів. Може так статися, що на супутниках у вільному доступі залишаться лічені мовники.

Придбати тюнер і налаштувати цифрове телебачення наразі можуть і жителі нашого району. Приватний підприємець В’ячеслав Кожушко, котрий надає такі послуги, розповів, що коштує тюнер 600 гривень. Підключити його можна самотужки, поставивши між ефірною антеною та телевізором. До речі, підійде і звичайна антена польського виробництва.

Менянам варто налаштовувати антени на сигнал з Холмів, жителям Задесення – на Бахмач, а Березни та прилеглих до неї сіл – на Чернігів. У залежності від розміщення оселі, «цифра» може показувати до 24-х каналів, безкоштовно. Але це в ідеалі. Є випадки, що «ловляться» лише деякі канали, місцями зникає сигнал. Велика частина Менщини, включаючи і районний центр, знаходиться у так званій «зоні невпевненого прийому сигналу». Тобто, передавачі до нас дістають слабо.

Тим часом численна категорія пільговиків очікує від держави тюнери у подарунок. Відповідно до постанови Кабміну право на безоплатне отримання приймачів цифрового телебачення мають інваліди війни, праці, особи, які користуються субсидіями, та деякі інші категорії громадян.

Наразі подання відповідних заяв завершилося. За словами заступника начальника управління праці та соціального захисту населення РДА Алли Васько, таких звернень від жителів району було близько тисячі. Усі вони після перевірки передані до управління у справах преси та інформації облдержадміністрації. Там же нам повідомили, що телетюнери пільговики мають отримати до вересня – жовтня, апарати потроху розсилають поштою. Займаються цим у Держкомтелерадіо. Минулого тижня на Чернігівщину було надіслано 3900 приймачів.

Коментарі закриті.