Після тривалих дощів знову встановилася по-справжньому літня погода. А отже, у господарствах продовжується сінокіс.

27842
– Через негоду сіно втратило свій запах та колір, – зауважує Федір Лавський. Фото автора.

Як повідомила головний економіст ск «Куковицький» Ніна Дудко, станом на 12 липня у сільгоспкооперативі скошено сіяних та природних трав на площі 376 гектарів. Усього заготовлено 353 тонни сіна та більше двох тонн силосної маси.

Переправившись через Десну, відразу помічаєш доглянуті луги місцевого господарства. Робоча обстановка, яка панує на кожному метрі сінокосу, вимагає максимальної відповідальності від працівників.

У понеділок заступник керівника першої бригади ск «Куковицький» Федір Лавський зазначив, що після тривалої паузи працюють на сінокосі вже четвертий день. Усього задіяні 12 працівників плюс техніка, без якої зараз уже не обійтися.

– Звісно, дощі зіпсували корми для великої рогатої худоби, – продовжує Федір Олександрович. – Але тварини не залишаться голодними, це точно. Минули ті часи, коли зі Стольного возили гнилу солому, бо у нас був дефіцит.

За словами начальника відділу управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимира Таргонського, до початку злив на території району місцевими господарствами було прибрано близько 1400 тонн сіна із загальної площі 1300 га. Лідерами за темпами заготівлі стали ТОВ Агроресурс-2006» (277 тонн), ск «Куковицький» (275 тонн) та ВАТ «Менське племпідприємство» (228 тонн).

Очікується, що у порівнянні з минулим роком кількість заготовлених кормів цьогоріч буде приблизно та сама, адже поголів’я рогатої худоби теж залишилося на минулорічному рівні.

Володимир ЛАВСЬКИЙ, студент-практикант Сумського державного університету.

Мітки:

Коментарі закриті.