Знайти роботу зараз непросто і у нас в Мені, і в Україні загалом. Зазвичай тенденція одна: молодих не беруть, бо вони не мають досвіду, а тих, що з досвідом, не беруть, бо застарі й не мають сил плідно працювати. До того ж наша Чернігівщина вважається доволі депресивним регіоном у плані роботи.

 

Але чи все так погано і чи дійсно роботи в наших північних районах немає роботи, ми вивчали за допомогою сайту оголошень OBYAVA.ua. Це наша чернігівська, обласна найбільша і найпопулярніша дошка оголошень. I розділ «Робота» тут один з основних і найвідвідуваіших розділів сайту. Зараз по Чернігівщині тут розміщено близько 900 вакансій.

 

Те, що відразу кидається в очі, заходячи на сайти в інтернеті, які пропонують роботу, це величезна кількість пропозицій по роботі в Польщі. Так, в Польщі попит на наших спеціалістів і трудівників чималий. Самі поляки масово їдуть на заробітки у більш багаті європейскі країни: Німеччину, Англію. А брак трудових кадрів компенсують за рахунок українців. Тож і наші поліщуки і сіверяни все частіше звертають увагу на закордонні пропозиції.

 

Але чимало тут гарячих вакансій і від чернігівських підприємств. Якщо скласти умовний список з 5 найпопулярніших професій, які затребувані работодавцями, то він виглядатиме так.

 

Найбільше пропозицій для менеджерів і спеціалістів у сфері інтернет-маркетингу та різних інтернет-проектах. Попит на таких фахівців великий, зарплати зазвичай від 5-6 тис. грн. Тому якщо ваші діти обрали такий інформаційно-технологічний фах, то шансів, що по закінченню ВНЗ вони будуть з роботою, достатньо багато.

На друге місце за популярністю вийшли вакансії щодо робочих, виробничих спеціальностей (більше 80 вакансій). Як не крути, а якісні кваліфіковані слюсарі, токарі, зварювальникі, столяри, швеї потрібні у будь-які часи. I гарних спеціалістів, що вміють працювати руками, завжди не вистачає.

Також чернігівські підприємства активно шукають водіїв і робітників транспортної галузі. На об’яві зараз більше 60 пропозицій на цю тематику. I це третя за чисельністю група вакансій. Так що зверніть увагу, можливо якийсь ваш родич знайде роботу за кермом.

Четверте місце – за торговою сферою: продавці, касири, робітники складу і так далі. Торгові спеціальності також популярні, таких вакансій на сайті наразі більше 45.

I закривають п’ятірку найзатребуваніших чернігівських вакансій професії сфери послуг: офіціанти, кухарі, перукарі, прибиральниці тощо.

 

Тож, хто говорить, що роботи немає? Напевно, той, хто не шукає. Пропозиції є і їх дійсно чимало. Можна на об’яві і своє резюме залишити, роботодавці також їх переглядають у пошуках підходящих кадрів. I хай кожен знайде собі роботу за фахом і на справедливу зарплатню. Хоч не в Мені, то у Чернігові чи іншому районі.

Коментарі закриті.