Представники місцевої влади, об’єднаних територіальних громад, громадських організацій та Міністерства охорони здоров’я 1 березня збиралися в Чернігівській облдержадміністрації для публічного обговорення затребуваних реформ і першочергових змін у регіоні та Україні.

 

 

Власне, програма заходу описана тут.

Автора ж в першу чергу цікавила і не медицина, і не політика, а те головне, від чого залежить все інше. А це наша українська суспільно-політична розумність. Саме від неї залежить і політика, і медицина, і все інше.

Отже, автор вислухав початкову частину і спробував з’ясувати, чи не може медицина допомогти українцям стати розумнішими, у всілякому випадку найменш адекватним з них? Втім, все по порядку:

Отже, в процесі розділу загальної аудиторії на два потоки, намагаюся отримати відповідь від заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського:

Як бачите, питання поставити встиг, а відповідь отримати ні. Втім, Олександр Володимирович відповів письмово:

“Шановний п. Сергій, дане питання не є в компетенції МОЗ.
Водночас у залі №2 відбуваються консультації «Доступ до політики», де однією з обговорюваних тем є рівень виборця та його навчання. Виборець створює запит для депутатів та політиків. Отже, необхідно навчати людей критичному мисленню, для якісного обрання народних обранців.
З повагою, О.В.”

Мудра відповідь, треба вчити людей. Втім, давайте завітаємо на політичну частину програми. Відразу можу сказати, що й там обговорювалася тема неадекватних виборців, котрі продають свої голоси під час виборів. Зокрема, мова велася про доцільність сплати їм з бюджету певної компенсації за відмову голосувати. Тобто, хочеш продати свій голос, продай, але не голосуй.

Та й взагалі, автор вважає за потрібне інколи проглянути стан справ як в загальноукраїнському реформаторському середовищі, так і в чернігівському. Прошу до перегляду:

Ну і якщо вже ставив питання заступнику міністра щодо того, чи не допоможе медицина суспільно-політичним неадекватам, то вирішив за доречне поставити це саме питання і нашому районному лікарю відповідного профілю:

Якщо поглянемо на свою радянську та пострадянську історію і критично оцінимо її, то зможемо прийти до єдиного висновку: ми дуже нерозумні. І політичні шахраї та зловмисники під час виборів намагатимуться всіляко скористатися нашою нерозумністю для того, щоб отримати виборні посади та паразитувати за рахунок суспільства фактично знищуючи його. Звісно ж, маю на увазі не тільки і не стільки комуністів, скільки сьогоднішніх продовжувачів їх демагогії, хоч і перелицьованої.

Що нас може врятувати? Та тільки одне: використання головної здатності людини, здатності бути розумними. Власне, на це й працюю.

Коментарі закриті.