До уваги лікарів, головних бухгалтерів, голів комісій із соціального страхування підприємств, установ, організацій та жінок, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи IV категорії.

У зв’язку із прийняттям Закону України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 р. № 76, внесені зміни до Законів України “Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 27.02.1991 р. № 791а-XII та “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 р. № 796-XII (далі – Закон № 796).

Відповідно до Закону № 796 право на отримання пільг та компенсацій потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії IV мали лише за умови постійного проживання, роботи чи навчання на територіях зони посиленого радіоекологічного контролю.

Оскільки скасовано визначення, як такої, зони посиленого радіоекологічного контролю, її в Україні з 01.01.2015 р. не існує. Тобто, відсутній сам факт проживання, роботи, навчання на такій території. Відповідно, категорія осіб, для яких отримання пільги пов’язано із цим фактом, право на таку пільгу довести не може.

Однак, пунктами 6.3., 6.11. Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455 (далі – Інструкція № 455) досі передбачено видачу листків непрацездатності у зв’язку з вагітністю і пологами з 27 тижнів вагітності для жінок, віднесених до I – IV категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тривалістю 180 календарних днів.

При розбіжності між загальним та спеціальним нормативно – правовим актом перевага надається спеціальному відповідно до листа Міністерства юстиції України від 26.12.2008 р. № 758-0-2-08-19 “Щодо практики застосування норм права у випадку колізії”. Тому, при вирішенні питань щодо можливості надання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду тривалістю 180 календарних днів для зазначеної категорії жінок, необхідно надавати перевагу спеціальним законам, які приймалися для реалізації конституційних прав громадян та їх соціального захисту.

Крім того, відповідно до листа Міністерства юстиції України від 30.01.2003 р. № Н – 35267 – 18 закон має вищу юридичну силу, ніж будь – який підзаконний нормативно – правовий акт. Тому, Інструкцію № 455 слід застосовувати лише в частині, що не суперечить чинному законодавству.

Таким чином, жінки, які віднесені до постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи IV категорії з 01.01.2015 р., втратили право на отримання допомоги по вагітності та пологах тривалістю 180 календарних днів. Тому, допомога по вагітності та пологах таким жінкам по страхових випадках, які настали після 01.01.2015 р. має надаватись на загальних підставах, тобто тривалістю 70 календарних днів до пологів та 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей – 70) календарних днів після пологів.

 

Менська міжрайонна виконавча дирекція

Чернігівського обласного відділення

Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Fajardo said the Coast Guard in Miami was notified by Frank Jordan on JanShortly before the end, defender Yuzo Kurihara made it 6 0 with his first goal for the national team, heading in a cross from Yuto Nagatomo.toms outlet
There had been lots of speculation the Seahawks might make a run at Denver Julius Thomas, who played basketball at Portland State.hollister outlet
goal also represented a benchmark in the career of the No.borse alviero martini
8 billion

The average fortune of this year’s newcomers is $1.mcm backpack for sale
If we continue to pursue business that is not there, we will see continued deflation.cheap ray bans

witnessed greatness tonight, a star struck Wiggins said.alviero martini outlet
8 percent increase from last month.toms on sale

“I was good with the way everything played out; I want to play by the rules,” Rose said.boutique louboutin
cinture gucci

Коментарі закриті.