<img class="size-medium wp-image-15091" title="” src=”http://nslovo.com/wp-content/uploads/2012/11/pip-290×331.jpg” alt=”” width=”290″ height=”331″ /> Протоієрей Ілля Варивода

Свято-Покровській церкві, яка є справжньою окрасою Синявки, понад 300 років. Колись на церковному подвір’ї стояла ще й зимова Миколаївська, а та, що збереглася до наших днів, була на той час літньою Свято-Покровською. В центрі села височів ще й дерев’яний храм, який за радянських часів було розібрано і передано на будівництво якогось закладу чи установи у Березну.

У Свято-Покровському храмі відправляє службу Божу отець Ілля, уже 43 роки.

– Родом я з Ніжинщини, – розповів протоієрей Ілля Варивода, – спочатку служив у Воскресенській церкві Чернігова, потім на Куликівщині і Бахмаччині. А це вже п’ятий десяток служу Богу і людям у Синявці. За ці роки Синявську церкву обкрадали чотири рази – забирали цінні старовинні ікони. Найбільш мені шкода ікони Святого Миколая, котру свого часу подарував синівським прихожанам батюшка з Росії. Вона була обрамлена срібним кіотом, а написана ще у ХV столітті.

Ілля Гнатович повідав, що крадіжки у храмах траплялися і раніше. Та забирали не хрести та ікони, а дрібні гроші та вино, яким причащали віруючих.

– Не бояться злодії страшного і непрощенного гріха – вкрасти лик святого, осквернити свою душу, – журиться святий отець. –. Наприкінці жовтня – на початку листопада нинішнього року украли чотири ікони.

Злодії знахабніли. Не ламаючи замка на хвірточці двору храму, вхідні двері до церкви відімкнули своїми ключами. Церква закривається на два замки – великий і менший. Тож злодюги великий із собою забрали чи викинули де, а меншим, вкравши ікони святого Феодосія у позолоченому кіоті, мученика Івана-воїна, Неопалимої Купини і Благовіщення Пресвятої Богородиці, замкнули церкву і подалися геть.

– Ще вони відірвали засув до комірчини

в церкві, де, окрім свічок, нічого більше нема, – додає староста храму Валентина Шаповал, яка служить у церкві вже 20 років. – Ті попередні крадіжки ікон так і залишилися нерозкритими. Міліція приїздила, навіть із собакою, відпечатки пальців знімали, а толку ніякого – злодії нагрянули знову. Свою чорну справу вони робили, мабуть, тихо і швидко, бо ніхто з людей, які живуть поблизу церкви, нічого підозрілого не чув і не бачив. Всі вони пенсіонери, спати лягають зарані.

– У Дмитрієву поминальну суботу до церкви зранку зійшлися прихожани з панахидами по померлих рідних, а я забула годинник перевести, то запізнилася трохи, – розповідає псаломщик Зоя Углицька. – Попросила у батюшки вибачення. Бачу, люди якісь усі не такі – зажурені. Аж кажуть мені, що чотири ікони вкрадено. Сільський голова Володимир Антоненко міліцію викликав.

Отець Ілля впевнений, що злодійська ватага – одні і ті ж, які крадуть ікони по всьому району, а може, й області. Вони вже досвідчені у цій справі і міліції не легко їх буде спіймати.

Благочинний храмів Менського округу Василь Дендак теж такої думки:

– Більшість крадіжок сталося у старих церквах, звідки і поцупили цінні старовинні ікони. Таку біду пережили Петропавлівська у Березні, а також храми Волосківець, Степанівки, Дягови, Городища, Синявки, Данилівки та Осьмаків. До цього часу злодіїв не знайдено і жодну ікону не повернуто. Приставити сторожа до кожної церкви не можливо через фінансові проблеми. Звертався до правоохоронців за допомогою, то почув у відповідь, що вони роками спостерігають за подібними крадіжками, а тоді вираховують злодюг.

Начальник райвідділу міліції Юрій Білик повідомив, що по крадіжці ікон із Синявської церкви порушено кримінальну справу, ведеться розслідування.

Отже, крапки над усіма «і» ще не розставлені. І коли те станеться – наразі невідомо. А як живеться-можеться злодіям, котрі зазіхнули на святе? Якщо й омине їх кара правосуддя на цім світі, то Божа обов’язково буде.

zp8497586rq

Коментарі закриті.