За словами Віктора Захарченка, футбольний клуб «Мена» був створений не тільки для того, щоб показати рівень розвитку менського футболу і боротися за високі місця обласних змагань. Набагато важливіше завдання – об’єднати небайдужих людей і домогтися результату власними силами. Фото з архіву команди.

Минулого року футбольна збірна команда району завершила обласні футбольні змагання на передостанньому місці. У цьому році ФК «Мена» став срібним призером першості Чернігівської області з футболу серед команд першої ліги.

Слово капітана

– З травня у нас працює тренер, – пояснює складові успіху «Мени» її капітан Сергій Скоробагатий. – Відповідно, покращилася дисципліна в команді. Також ми зуміли знайти спонсорські кошти, гравці стали отримувати більші преміальні, і це також зіграло свою роль. А найголовніше – у нас була конкретна ціль – перемогти. У минулому році ми просто старалися посісти хоча б не останнє місце.

Експеримент

А починалося усе з об’єднання однодумців, яким не байдужа доля менського футболу.

– Узимку 2010 року в одному з міських кафе зібралася група молодих чоловіків з метою започаткувати цікавий експеримент в історії футболу Менщини, – розповідає один із організаторів клубу Віктор Захарченко. – Серед них були справжні зірки менського футболу – Євген Попович та Сергій Скоробагатий, які спробували «пороху» на рівні команд другої ліги першості України. Хлопців знає футбольне товариство району, та самі вони були впевнені, що не сказали останнього слова. Нове покоління менських футболістів представляв Дмитро Холявко, що останніми роками виступав вмілим менеджером менської команди «Авангард».

Ми зібралися того морозного дня з амбіційною метою – вивести команду нашого району на новий рівень. Після передостаннього місця в розіграші минулого року, після низки скандалів з небажанням найсильніших футболістів району грати за команду ми вирішили почати все з чистого аркуша.

Підійшли до справи дуже серйозно. Розглядали нову команду не лише як клубок емоцій, а і як справжній бізнес-проект, прораховували всі видатки. Від держави ми не взяли жодної зайвої копійки. Щиро вдячні відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації та менській філії товариства «Колос» за підтримку. Додаткові витрати на утримання команди віднайшли серед спонсорів самостійно.

Перш за все – знайшли тренера. Роман Садов, що грав ще за менську «Інтерагросистему», професійно підійшов до справи – протягом матчів Кубка пам’яті Миколи Прокопенка та Кубка Перемоги він відбирав потенційних кандидатів до головної команди району. А в травні розпочав повноцінний тренувальний процес, приїжджаючи кілька разів на тиждень до Мени з Чернігова.

Кістяк ФК «Мена» склали гравці «Авангарду», проте значну роль в сьогоднішніх успіхах команди грають хлопці з «Юності», «Кооператора», Макошине, Синявки.

Ми прискіпливо підійшли до питання легіонерів – сьогодні в команді нема випадкових людей. Але головне, чого нам вдалося досягти, – зібрати в команді дійсно всіх кращих гравців нашого району.

Тепер ми можемо визнати результат експерименту цілком вдалим. Зараз дивимось у наступний рік, приглядаємось до вищої ліги обласної першості. Людина живе мрією. І сьогодні ми гуртом, 20 чоловік з Мени та сіл нашого району, робимо цю мрію реальністю.

Перспективи

– ФК «Мена» показав дуже добрий результат, – вважає феськівчанин Володимир Бабкін, який у свій час очолював команди, що захищали честь району на обласних змаганнях і займали призові місця. – Проте, щоб збірна мала майбутнє, необхідно залучати до гри здібних молодих футболістів з інших команд. Щоб вони потроху звикали до темпу гри. Адже футбол на районному і обласному рівнях дуже відрізняється. Також, на мою думку, команді варто спробувати себе у вищій лізі області. У менських футболістів досить сил, щоб змагатися на цьому рівні. Матчі стануть ще цікавішими і побільшає глядачів на стадіоні.

Коментарі закриті.