Lazar19 квітня в Чернігові відбувся з’їзд роботодавців Чернігівської області. Проводив його голова Єдиного представницького органу роботодавців Чернігівської області Віктор Лазар.

Питання обговорювалися неймовірно важливі. Втім, краще користувачам сайту “Нашого слова” краще переглянути відеозапис з’їзду. А по закінченню бажаючі можуть познайомитися з авторським поглядом на причини та наслідки існуючих проблем.

Звісно ж, і Мена була представлена рядом поважних підприємців. Щоправда, голова Менського об’єднання підприємців-роботодавців «Діалог», про котре кажуть, що воно вже давно не діє, Федір Фесюн на з’їзд не приїхав.

З точки зору автора цього матеріалу, підприємці-роботодавці Чернігівщини марно намагаються знайти вирішення своїх проблем в межах діючої суспільно-політичної системи. Чому?

В суспільствах, в котрих цінують розум, підприємницьку здатність, робочі місця і створений, завдяки підприємницькій здатності та зусиллям кваліфікованих робітників прибуток, – роботодавцям все суспільство намагається допомогти сприятливими для розвитку умовами. А результатом стає високий рівень життя всіх членів таких суспільств.

Україну століття тому спіткало світоглядне лихо. Підприємницька здатність була викреслена навіть з підручників, самі підприємці оголошені ворожим класом, а чільне місце посіли експропріатори. Коли їхнє паразитичне існування першого разу почало зазнавати краху, вони ввели так званий НЕП, давши підприємцям можливість попрацювати. Але паразитизм взяв верх і з розвитком економіки було покінчено. Звісно ж, ні рабська праця, ні життя за рахунок продажу природних ресурсів не допомогло світоглядно та економічно-збоченому Радянському Союзу – він розвалився.

Але спитаємо себе, що змінилося в незалежній Україні? Суть чи тільки атрибути?

Головна проблема в тому, що в українців залишилася паразитична суспільна свідомість, орієнтована на «відняти і поділити». Відповідних українці обирають і посадовців. Більше того, якщо до числа посадовців потрапить адекватна людина, орієнтована на «додати й примножити», то вона довго не зможе протистояти волі народу і або стане такою як всі, або буде викинута з системи.

Зокрема, ваш покірний слуга по закінченню з’їзду подякував заступнику голови ОДА Віктору Геращенку за допомогу по збереженню від руйнування Менського комунгоспу. Але таку раціональність і відповідальність з боку посадовців, на жаль, зустрічати доводиться не так вже й часто.

Посадовці, котрих підприємці з’їзду називали владою, не є причиною, вони наслідок. І тому апелювати до них навряд чи варто.

То що ж робити? Працювати на розвиток свідомості людей. Це важко, це потребує розуму, часу і коштів? Так, але іншого надійного шляху немає.

Дуже б хотілося сподіватися, що підприємці Чернігівщини започаткують своє, серйозне та розумне інтернет-видання і почнуть діяти не на підтримку чиновників та чолобиття перед ними, а на розвиток сучасного цивілізованого суспільства з сучасним світоглядом та відповідним державним механізмом.

Україна і українці нічим не гірші від інших народів. І дуже б хотілося, щоб ми і нашу країну та наше життя зробили гідними сучасної цивілізованої людини.

Коментарі закриті.