nemovТримісячного Дениска, якого одразу після народження покинула рідна мати, забрала родина з Чернігова.

Цього симпатичного карапуза від душі полюбили медики дитячого відділення центральної районної лікарні. І годували малюка, і вдягали, бавили. А  що робити, коли жінці, котра виносила й народила його, дитя виявилося непотрібним? У неї ж іще двоє було, до притулку забрали.

Жінка – не місцева, з Чернігова, однак певний час жила в Осьмаках. Вела асоціальний спосіб життя. Це якщо делікатно висловитися. Навіть дитину, кажуть, народ­жувала нетверезою.

Оскільки на обліку у центральній районній лікарні не перебувала і місцевої реєстрації не має, народжувати її повезли до Чернігова. Там перші півтора місяці й жив малий Дениско (ім’я дали медики). Лікарі доклали зусиль, аби вилікувати його. Хлопчик народився з нормальною вагою, без вад, але неадекватна поведінка матері під час вагітності все ж далася взнаки.

Чи отямилася жінка? Навряд. Кілька днів після обласної лікарні Дениско пожив із мамою у Осьмаках, але медики забили на сполох і таки вилучили маля. Причина банальна: мати просто загуляла, а її співмешканцю (не батькові дитини) немовля потрібне не було.

До речі, горе-мати так більше і не повернулася до села, а чоловік загинув під час пожежі у власній хаті.

– Як не дивно, але наш маленький пацієнт швидко став розвиватися, – розповідає завідувач дитячого відділення ЦРЛ Ірина Мироненко. – Навіть дещо випереджав своїх ровесників за розвитком. Такий славний малюк! І як же добре, що його забрали у родину. Прийомні батьки один раз приїхали подивитися на хлопчика і твердо вирішили: він буде наш! Утрясли всі дозвільно-документальні формальності і приїхали по сина. Навезли йому всього!

До речі, як зауважила Ірина Володимирівна, ця сім’я – досить молода, мамі усього 26. Каже, що три роки не можуть народити власну дитину, то зважились узяти прийомну. Нерідко буває, коли Бог таким людям віддячує: за те, що зігріли й прихистили маленьку душу, дає їм і своїх дітей.

«Відмовні» діти регулярно з’являються у дитячому відділенні, деякі живуть подовгу, місяці, аж поки вирішиться їхня доля. Немовлят залишають не часто. А от старшеньких… Поки малюкові не виповнилося три рочки, його відвозять до Прилуцького дитячого будинку, старшими займається служба у справах дітей.

Коментарі закриті.