Жителька Ушні втрапила до ями у власному дворіНа подвір’ї мешканки Ушні Менського району Тетяни Стародуб стався провал ґрунту, утворився такий собі котлован. Ні хвіртку відчинити, ні ворота, доводиться городом у двір пробиратися. Господарка будинку просить місцеву владу зарадити біді. Старожили пригадують, що колись на місці провалля був колодязь…

І чоботи залишилися

– Ой ні, не буду я до тієї ями підходити, і не просіть! І вам не раджу, бо разом провалимося, – так на прохання сфотографуватися біля місця обвалу категорично відповідає Тетяна Стародуб, вдова колишнього голови місцевої сільської ради. – У мене і досі увесь бік синій, а вже тиждень минув.

– Уранці 2 квітня я помітила, що хвіртка у моєму дворі розчинена трохи, а ушула на півметра у землю вгрузла, – згадує Тетяна Тихонівна. – Точно пам’ятаю, що звечора зачиняла – сама ж бо живу. За рік трьох рідних поховала, відійшли на той світ чоловік, а слідом за ним мати і свекруха. Тепер живу сама, тож замикаюся, бо лячно.

Увечері жінка знову вийшла до хвіртки, думала міцніше зав’язати її. І раптом провалилася під землю.

– Вдарилася дуже, – каже Тетяна Стародуб. – Мобілка в кишені лежала, однак там навіть сигналу не було. Тож давай гукати щосили. Почули сусіди, Люба і Юхим, принесли драбину, витягли з горем пополам. А чоботи й досі у ямі лишилися.

Жінка звернулася до місцевої влади. Приїхала сільський голова Тетяна Єрмоленко. Походила, подивилась і сказала, що нічим помогти не може. Бо ні транспорту нема, ні грошей.

– Каже, що хіба удвох давайте станемо та будемо яму закидати лопатами, – бідкається Тетяна Тихонівна. – А чим закидати? І де гроші брати? Страховики обіцяли якусь сотню дати, та хіба то кошти? А ще ж більша біда може статися. Бо провалля на дорогу може поширитися, не дай Боже, машина впаде у яму. Хто тоді відповідатиме? Я доньці подзвонила у Мену. Вона із зятем приїхали, ушулу у двір втягли, дошки через яму поклали, та усе одно страшно туди ступати. Мені ж он сіна у двір треба завезти – а як? У доньки дитина мала, чоловік її на Урал у відрядження їздить, то хіба вони що вдіють? Зять каже, що туди б, у яму, возів два глини втоптати, щоб затужавіло, а де я ту глину візьму?

Тетяна Стародуб запевняє, що прожила на цьому обійсті 36 років, а про колодязь і слова не чула. Каже, побудувались би трохи далі, а так… Жінка в розпачі. Каже, що донька ще раз до сільського голови зверталася, до керівництва району. Обіцяли подумати, чим допомогти, а поки що ніяких зрушень.

Щебінь завезуть

Ушнянський сільський голова Тетяна Єрмоленко так прокоментувала проблему:

– Справді, ні транспорту у сільській раді, ні коштів зайвих немає. Що ми маємо за оті 10 гривень самооподаткування? Хіба сніг почистити. Восени працівниці сільради самотужки ями на трасі засипали. Місцеве комунальне підприємство сільській раді не підпорядковується, та й canadian pharmacy трактор у них від осені поламаний стоїть. Особисто я вважаю, що проблемі Тетяни Тихонівни зарадити нескладно: має доньку, зятя, сусідів. Помогли б гуртом. Хіба важко найняти коника? Чи грошей не вистачає? А бою у селі повно, беріть он задарма – і на фермі, і на тракторному стані, і на руїнах ангарів колишнього колгоспу. Засипайте, ніхто не забороняє. Було, в однієї людини в селі погріб коло хати провалився, то самотужки засипали. А тут і МНСників кличуть, і владу…

А перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Василенко у телефонній розмові в понеділок пообіцяв, що питання розгляне спеціальна комісія. Дорожники беруться завезти до двору Тетяни Стародуб машину щебеню. А вже засипати й утрамбувати його у ямі – то власними силами. Бо й справді, якщо руйнація ґрунту пошириться далі, то може пошкодити і дорогу.

Коментарі закриті.