oko12 березня відзначається Всесвітній день боротьби зі сліпотою від глаукоми.

Як повідомила “Нашому слову” лікар-офтальмолог Менської центральної районної лікарні Ірина Шевчук, глаукома – це захворювання зорового нерва, яке веде до непоправної сліпоти.

Є дві основні форми глаукоми – відкритокутова, яка перебігає безсимптомно і виявляється вже на пізніх стадіях. Інша форма – закритокутова. Виникає під впливом таких факторів як перенапруження, тривале перебування в темноті, робота з нахилом голови, прийом великої кількості рідини. Тоді хворі скаржаться на болі в оці, області висків, різке погіршення зору, райдужні кола, нудоту та блювання. У такому випадку  не варто сидіти вдома, а треба терміново звертатися в лікарню, бо загибель зорового нерва може відбутися протягом доби, застерігає лікар.

Але найкращою профілактикою є регулярний огляд офтальмологом та вимірювання внутрішньоочного тиску хоча б раз в три роки.

До Всесвітнього дня боротьби зі сліпотою від глаукоми в Менській центральній районній лікарні (долікарняному кабінеті) та у всіх медичних закладах району (ФАПах, сільських лікарських амбулаторіях, в лікарнях смт Березна та Макошине) буде організовано вимірювання внутрішньоочного тиску поза чергою протягом тижня. А 12 березня – вимірювання в двох кабінетах поліклініки. Пацієнти з підвищеним внутрішньоочним тиском будуть направлені до лікаря і спеціально дообстежені.

– Запрошуємо для вимірювання ВОТ всіх пацієнтів після 40 років. Для покращення роботи офтальмологічної служби в реєстратурі Менської ЦРЛ проводиться попередній запис пацієнтів на прийом до лікаря за телефоном 2-17-02,- повідомила Ірина Шевчук.

Коментарі закриті.