Менський відділ поліції попереджає про класичні схеми обману, які успішно використовують пройдисвіти.

Шахраї діють як старими способами, проводячи «грошові реформи» та знімаючи «порчу», так і використовуючи сучасні технології. Останнім часом довірливі громадяни найбільше потерпають під час операцій із банківськими картками. Купуючи чи продаючи щось через інтернет, розголошують свої особисті дані, а в результаті втрачають гроші з рахунку.

Нерідко телефонні шахраї телефонують і повідомляють, що родич абонента начебто перебуває в поліції або лікарні. Просять перерахувати гроші. Щоб не стати жертвою такого обману, правоохоронці радять не впадати в паніку й не поспішати виконувати умови аферистів. Попросіть людину, яка представилася поліцейським, назвати прізвище, ім’я, по-батькові і дату народження «затриманого» або «постраждалого» родича. Зазвичай такою інформацією злочинці не володіють.

Уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш родич, після чого передзвоніть до чергової частини і перевірте інформацію. Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть бути поруч і підтвердити або спростувати інформацію.

При покупках в інтернеті розраховуйтеся за товар тільки після його отримання. У жодному разі не перераховуйте завдаток, це обман!

До поліції надійшла заява жителя Чернігова, який планував купити на сайті безкоштовних оголошень автомобіль. Псевдопродавець переконав чоловіка зробити передоплату й переказати на рахунок 2900 доларів США та 6500 гривень. Після цього продавець перестав виходити на зв’язок, а покупець так і не отримав своєї автівки.

Часто люди перераховують величезні суми невідомо кому, отримавши СМС-повідомлення про виграш, наприклад, автомобіля.

Користуються необізнаністю і псевдобанкіри або так звані працівники служби безпеки банку, котрі вигадують різні легенди, щоб довідатися дані власника картки та зняти його гроші. Питають по телефону термін дії картки, код безпеки на зворотному боці, банківські паролі з СМС? Не повідомляйте, це шахраї!

На Прилуччині одній із жінок подзвонив чоловік, який представився працівником Ощадбанку. Мотивуючи необхідністю проведення операцій із захисту рахунку, зловмисник дізнався реквізити банківської картки, після чого зняв з неї 16 тисяч гривень. Нещодавно три таких випадки сталися і на Менщині: псевдопредставники Ощадбанку видурили дві з половиною, три та навіть десять тисяч гривень!

Тож будьте пильними, не діліться ні з ким конфіденційною інформацією по телефону. Всі фінансові питання вирішуйте виключно у банківській установі.

Коментарі закриті.