Це невеличке село, у якому працюють бригада ск «Куковицький», клуб і два магазини, хутором назвати язик не повертається. Дороги асфальтовані, є вуличне освітлення. А ще – газ, водогін і телефон у кожній хаті.

Селу – 90. Поважна дата, що й казати. І приготувалося воно до своїх іменин гідно. У сільському клубі відкрито українську світлицю – з вишиваними і тканими рушниками, прядкою з мотовилом, домотканими доріжками, прибраним у вишивані наволочки і простирадла ліжком… Сцену прикрасили п’ятиметрові ткані рушники, котрим уже понад сотню літ. А ще у плетеному руками пенсіонерки Ольги Хрущ кошику палахкотіли осінні хризантеми.

Перед початком святкування бажаючі мали можливість придбати за 10 гривень безпрограшну лотерею. Розігрувалися різні призи, а найбільш суперовими були два: від ск «Куковицький» – порося, а від сільської ради – електрочайник. Перший дістався родині Дегтярів, а другий – Людмилі Жирковій.

Пам’ятьленінців приїхали привітати аматорський народний хор районної ветеранської організації, два ансамблі з Кукович – чоловічий та жіночий «Берегиня».

Завідувач сільського клубу Наталія Кобець розказала землякам і гостям села історію Пам’ять Леніна, віхи його розвитку, про людей, які живуть і працюють у ньому, не дають селу занепасти.

Куковицький сільський голова Віталій Чичкан зачитав селянам вітання від голови райдержадміністрації Анатолія Соломка і вручив Почесні грамоти депутату сільської ради Анатолію Кобцю і фольклорному ансамблю «Сусідки». Він також передав завідувачу клубу сертифікат на тисячу гривень для придбання офісних меблів.

Від усієї територіальної громади сільський голова привітав подружні пари, які разом тягнуть сімейного воза уже багато літ. Так, Петро і Марія Пономаренки прожили разом 60 років, а Микола і Ніна Ілляшик – 40, Олександр і Людмила Жиркови – 35, Олександр і Галина Пономаренки – 30, Юрій і Альона Башкирцеви – 15, Анатолій і Поліна Нагорні земний ряст топчуть разом десять років. Усі пошановані сімейні пари отримали на згадку сувеніри.

Найстарші жителі Пам’ять Леніна Марія Сидоренко і Оксана Фесюн теж не залишилися без уваги організаторів свята. І найменшого мешканця маленького села Артемка Ющенка привітали з ювілеєм місцини, де він рік тому народився і зростає.

У день проведення ювілею села, 2 листопада, привітали і Ніну Рурак. На це число випав її день народження.
Сільський голова оголосив імена господарів, чиї обійстя у Пам’ять Леніна визнано зразковими. Це Василь і Ольга Башкирцеви та Ольга Горова.

Вітав жителів села і голова ск «Куковицький» Василь Роговий, він вручив також сертифікат на отримання суперпризу.

Заслужена учителька України Ольга Сидоренко, яка працює у Куковицькій школі і видала другу книгу про історію села, розповіла про участь пам’ятьленінців у Великій Вітчизняній війні. З села боронити країну від ворога пішли 57 жителів, 34 з них не повернулися. Свою оповідь про мужніх захисників своєї країни Ольга Іванівна приурочила 70-річчю визволення Менщини від німецько-фашистських загарбників. З цією датою усіх присутніх на святі привітала і голова районної ветеранської організації Раїса Москальська.

Виставку рукотворних виробів з паперу представили на ювілеї села Валерія Гуза та Дарина Дегтяр. Учасники свята мали можливість подивитися фотознімок далеких 30-х років, на якому зафіксовано момент об’єднання – пам’ятьленінського і куковицького колгоспів в один – «Червоний плугатар». На фото – воли, сільськогосподарський реманент і жителі обох сіл.

Концертна програма тривала понад три години. Радували земляків і гостей свята фольклорний ансамбль «Сусідки», солістка Марія Ілляшик, аматори з Мени і Кукович. З роллю ведучої свята успішно справилася Ольга Кобець.

Усі, хто прибув на ювілей села, скуштували запашного короваю і солодкого торта. Шість білих хлібин спекли на свято у пекарні ск «Куковицький», а торт виготовила Валентина Бондар, яка народилася у цьому напрочуд гарному селі, а нині живе у Мені.

Святкування іменин села запа­м’я­тається усім, хто на них був, надовго. Бо і весело було, і цікаво, а ще ж частували не лише тортом і короваєм, а й медовухою.

Фото Миколи ЛАРЧЕНКА.

Коментарі закриті.