Жителі Осьмаків бояться, що у село завезуть аміак
«Ось через ці заржавілі бочки по 25 «кубів» і поповзли різноманітні чутки, – показує Олександр Велентій. – Я відповідально заявляю – боятися абсолютно нічого».

«Орендарі землі попривозили здоровенні бочки, будуть розводити в них аміак. Ми живемо неподалік. Спасіть нас, бо всі ж тут подушимося». Ось таке повідомлення надійшло до редакції від жителів вулиці Шевченка, що в Осьмаках на Менщині.

– Землі у нас орендує ТОВ «Агроресурс-2006», – говорить Осьмаківський сільський голова Тетяна Савченко. – Вирощують картоплю, кукурудзу, сіяли і озимину. Із місцевих жителів до мене з проблемою аміаку не звертався ніхто. Неприємний запах у селі відчувається лише біля нашої річки, але то «дух» застояної води та мулу.

Вулиця Шевченка в Осьмаках пролягає неподалік від тракторного стану, де зараз хазяйнують працівники сільгосппідприємства. Там справді інколи наповнюють зі свердловини велику пластикову тракторну бочку, а неподалік знаходяться ще дві, недавно привезені, металеві. То що ж то за загадкова тара і чи не принесе її вміст якоїсь біди селянам?

– Трактор із бочкою об’ємом 10 кубічних метрів використовується для доставки води на обприскування, – пояснює заступник директора ТОВ «Агроресурс-2006» Олександр Велентій. – А розчин та безпосередньо заправка обприскувача проводиться на полі, зараз – під Ушнею. Підживлюємо мікроелементами посіви кукурудзи.

Металеві ємності поки що взагалі стоять порожні. Планується після їх ремонту, десь під осінь, завезти КАС (карбамідно-аміачну суміш).

– Нехай не лякає людей слово «аміачна», – продовжує Олександр Арсенійович. – Адже КАС – це суміш водних розчинів аміачної селітри і карбаміду (у співвідношенні 35,4% карбаміду, 44,3% селітри, 19,4% води і лише 0,5% аміачної води). Зважаючи на відсутність у складі КАС вільного аміаку, він не випаровується в атмосферу при внесенні і не забруднює навколишнє середовище.

Коментарі закриті.