Житель Чернігівщини намагався без декларування ввезти 244 кілограми червоної ікриВелику партію червоної ікри затримали у пункті пропуску «Сеньківка» інспектори Чернігівської митниці Міндоходів спільно з прикордонниками. Порушником виявився громадянин України, який намагався незаконно перемістити в Україну з території Російської Федерації делікатесний продукт.

Про це повідомляє Головне управління Міндоходів у Чернігівській області.

Для перетину кордону молодий чоловік обрав смугу «червоного коридору». При заповненні митної декларації чесно вказав, що ввозить валюту, але при цьому «забув» про червону ікру.

При здійсненні митного огляду у салоні автомобіля виявлено 244 кг червоної лососевої ікри, яка була розфасована у бочки та жестяні банки. Відносно порушника складено адміністративний протокол за ознаками статті 472 Митного кодексу України, санкції якої передбачають штраф у розмірі 100 відсотків вартості товару та його конфіскацію.

Нагадуємо, що громадянам не дозволяється ввезення на митну територію України для вільного обігу товарів, що класифікуються в 1 – 24 групах УКТЗЕД (це – живі тварини, продукти тваринного та рослинного походження, жири та олії, готові харчові продукти, алкогольні напої, тютюн) (ст.ст. 376, 378 Митного України).

Харчові продукти для власного споживання громадяни можуть ввезти на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро (Постанова Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 434). При цьому встановлені наступні норми:

– в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, — у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу;

– без упаковки — у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;

– без упаковки — неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу.

Не підлягають переміщенню на митну територію України в несупроводжуваному багажі продукти харчування без упаковки виробника.

Коментарі закриті.