gr_28.10.14_bundyuk
Геннадій Биндюк

У понеділок, 16 листопада, у Жовтневому відбувся схід села присвячений декомунізації, – повідомив редакцію “Нашого слова” сільський голова Геннадій Биндюк.

На громадських слуханнях селянами було прийнято рішення відмовитися від назви Жовтневе, яке представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко назвав грубим порушенням Закону і політики засудження комуністичного тоталітарного режиму.

Сільський голова пояснив, чому залишили цю назву раніше, а не змінили її на Бабу: «На минулому сході села всією громадою вирішили залишити назву Жовтневе. Але зовсім не на честь революції. За часів козацтва наше село єдине в окрузі не мало свого пана, бо було козацьким. Покрова завжди була головною покровителькою козаків, в її честь і вирішили залишити цю назву».

Так, як до 21 листопада у громади і сільської ради закінчується час зробити власний вибір і визначитися з дійсно новою назвою села, на сході села більшість присутніх проголосувала за нову назву Жовтневого – Покровське.

5 коментарів

 1. polsshuk сказав:

  Цікава позиція: міняти, нічого не міняючи. Назва села Баба з наголосом на першому складі було пов’язано з кам’яними половецькими «бабами» (бал-балами), які стояли на чернігівському шляху на околиці села. Є цікава легенда про те як ніби-то цариця Катерина дала таку назву через те, що її вийшли зустрічати самі жінки.
  Від козацьких часів в Жовтневому нічого не залишилось. Немає навіть Покровської церкви. Лише самі старі баби та велика демографічна проблема. Тому назва Баба більш природня.
  А до речі, щось ніхто не каже про перейменування с. Пам’ять Леніна. Яку назву йому обрали мешканці цього населеного пункту. Він колись мав назву Барахівщина…
  І на додаток хочу спитати в міського голови, а дитячий садок ім. М. Щорса збереже свою стару назву?

  • crisin сказав:

   Говорят єто помещение садика строил еще помещик Сахновский.

  • Павлік Морозов сказав:

   Є в Мені вулиця Сахновського, але сам він на тій вулиці ніколи не жив, тобто назвали її аби назвати.

 2. xaxa сказав:

  Забули за садик! Дайош прейменування. Потрібно провести опитування відвідувачів садочку, і вибрати гарну назву.

  • Павлік Морозов сказав:

   “Опитування відвідувачів садочку”? !( Що ви несете?