Жіночий ансамбль зі СлобідкиАматори Слобідського Будинку культури – серед кращих у районі. Вони постійно збагачують свій репертуар, на всі свята організовують для своїх односельців концерти.

Щороку – на ярмарок

Похвально, що у селі бережуть українську пісню. Вокальний жіночий ансамбль налічує усього дев’ять співачок, але ж яких!

У давні часи у культосвітньому закладі був хор, на репетиції і виступи якого збиралися і жінки, і чоловіки.

– Тоді ще у селі діяв колгосп, збирати хористів допомагав його голова, – пригадує директор Будинку культури Андрій Федоренко. – Добровільно-примусово сходилися, нові пісні вивчали, старі згадували. З концертами їздили у навколишні села, голова колгоспу транспортом забезпечував. Нині часи помінялися, від хору залишилася тільки приємна згадка.

В ансамблі співають найвідданіші сценічному мистецтву – пенсіонери Наталія Свердел, Ганна Назаренко, Наталія Шаповаленко, Лідія Зінченко, Ганна Скрипка, Раїса Таранова, Ганна Мазко та продавець Валентина Золотаренко.

Виступають ці жіночки гарно, отож їх щоліта запрошують поспівати на Троїцькому ярмарку в Мені.
– Сценічні костюми у нас є, – каже директор, – хоча і не нові, та досить пристойні. Учасники ансамблю зберігають їх по домівках – так надійніше, кажуть.

Талантів у селі досить

– За столом, як зберуться, співають, молодь на природі теж не мовчить, а от направити дитячі таланти у правильне мистецьке русло нема кому, – каже Андрій Федоренко.

А бажання у дітей брати участь у святах і концертах є. Івана Купала, Новий рік та й решта календарних свят не обходяться без виступів шкільної юні. Студенти на канікулах теж показують свої таланти.

Незмінними солістами концертів є домогосподарка Ольга Свердел, кухар шкільної їдальні Надія Труба, продавець Світлана Мелашедченко. А як задушевно звучить художнє читання у виконанні учительки місцевої школи Любові Іващенко!

Жоден виступ аматорів сцени не обходиться без участі двох Федоренків – батька Віктора і його сина Андрія. Перший з них є художнім керівником Будинку культури і неперевершеним гумористом, а другий – директор культосвітнього закладу і музичний акомпаніатор.

Сценарії до усіх свят і концертних програм готує завідувач бібліотеки Тетяна Мазко. Вона ще й умілий конферансьє.

Коментарі закриті.