Від Різдва до Водохреща у шинок не можна було ходити. А коли вода освятилася, можна і чарчину перехилити. І день цей у народі називають Іван Бражник, протягом якого можна гуляти і веселитися. А назавтра усіх жінок чекає звична робота – пора прясти, ткати, вишивати…

Дійство на Івана Бражника у шинку «У Гальки» вдало, емоційно і артистично показали члени жіночого клубу «Гармонія». Понад півсотні представниць прекрасної статі зібралися у читальному залі районної бібліотеки. На полицях шинку – полив’яні горщики і макітри, на стінах – вишиті рушники. А на прилавку чого тільки немає! І ковбаса домашня, і печене сало, огірочки, капуста. А горілки різної – і «Слив’янка», і «З перцем», і «Медовуха», а ще – «Менська Остреч», «П’ять крапель»…

Шинкарочка, роль якої виконала Галина Боюн, рада була бачити кожного, хто заходив до шинку. Вона запрошувала скуштувати наїдків, співала для своїх гостей.

Зібравшись разом, жінки жартували, співали, не забуваючи при цьому перемивати кісточки своїм обранцям. Одна з жінок вирішила порадитися з подружками, аби продати свого чоловіка-ледаря. Навіть потренувалися, як цей процес виглядатиме на базарі.

Шинок вирував веселощами і щедрим застіллям. Аж раптом приємну ідилію порушив Чортик, який просто-таки влетів до жіночок та й давай їм голови морочити приказками, жартами та своїм жениханням.

Відвідувачки шинку розговорилися: ділилися секретами збереження вроди, схуднення. Можливо, щось би ще балакали, та тут зайшла циганка і давай кожній долю пророчити, не забуваючи при цьому оковитої скуштувати та ковбаскою закусити.

Анекдоти, менські новини, цікаві та пам’ятні епізоди з власного життя – усе було у жінок на язиках. Скільки пісень вони проспівали та й закаблуками хіба ж так витанцьовували!

Свято Івана Бражника тривало до пізнього вечора. Весело було, що й казати! Захід вдався, дякуючи організаторам дійства Галині Сипченко, Ользі Пухальській, Людмилі Заіко, Валентині Рустамовій, Ользі Волосюк, Олександрі Неруш та іншим учасницям жіночого клубу «Гармонія».

Коментарі закриті.