voenkomОстаннім часом представники райвійськкомату часто бувають у центральній райлікарні. З чим це пов’язано? Відповідає військовий комісар Менського районного військового комісаріату підполковник Віктор ПАВЛЮК:

– На території району, як і по всій країні, тривають мобілізаційні заходи завершальної черги часткової мобілізації, передбаченої Указом Президента України. Основне завдання даної черги – створення ресурсу для демобілізації осіб, призваних у серпні – вересні 2014 року, а також доукомплектування щойно створених підрозділів.

Що стосується лікарні. Дійсно, наш райвійськ­комат отримав завдання мобілізувати кількох медиків. Адже відомо, що усі медичні працівники є військовозобов’язаними, а тому підлягають обов’язковому щорічному медичному огляду.

Запрошувалися до комісаріату не лише працівники КЗОЗ «Менська ЦРЛ», а й співробітники Центру «Медицини катастроф». І, повірте, була б у районі приватна лікарня – військовозобов’язані медики з неї теж отримали би повістки.

У той же час, центральна райлікарня належить до тих організацій, які справно ведуть військовий облік, тож у нас не було необхідності викликати усіх її працівників. Більшість із них мають право на відстрочку від призову за мобілізацією, інформація щодо решти потребувала уточнення, їх якраз ми і викликали.

Маю відзначити, що віковий ценз для мобілізації жінок становить від 20 до 40 років, а для жінок-офіцерів – від 20 до 50 років. Більше того, військовозобов’язані жінки у більшості випадків без проблем отримали повістки та прибули до комісаріату для проходження медичного огляду. Чого, на жаль, не можна сказати про деяких чоловіків, які на словах герої, а як покажеш повістку – так одразу у кущі…

Але медичний огляд обов’язковий для усіх, тому ми змушені деяких розшукувати з допомогою МВС та прокуратури. А ще – з допомогою небайдужих громадян, для чого прізвища ухиляльників нам рекомендують друкувати у місцевій пресі. Ми ж поки що на такий крок не йдемо, сподіваючись на свідомість громадян.

Щодо, можливо, завеликої кількості повісток. На сьогодні, якщо ми маємо призвати, припустімо, трьох – чотирьох осіб, то з урахуванням різних відстрочок та медичних протипоказань мусимо викликати щонайменше 10 чоловік, а з урахуванням резерву – і всі 15!

За ці півтора роки, що наша країна веде вимушені бойові дії, значно змінились пріоритети. Вже цієї осені усім військовослужбовцям обіцяють якісно новий підхід у продовольчому та речовому забезпеченні. Хоча вже й зараз діють «гарячі лінії», куди можна поскаржитися на неякісне харчування та тилове забезпечення тощо. Мало не щодня надходять нові зразки озброєння, що дозволяють мінімізувати наші втрати та, за необхідності, дати гідну відсіч окупантам. Дуже потужно, у тому числі і з впровадженням новітнього озброєння, допомагають волонтери.

Як завжди, Збройні Сили потребують професіоналів, патріотів і, звичайно ж, добровольців. Як приклад хочу привести вчинок Блистівського сільського голови Юрія Мишкіна. Власне, і сільська рада не пасе задніх у питанні проведення мобілізації, і сам голова у числі перших пройшов медичний огляд та вже з минулого року уклав контракт із ЗСУ у якості командира роти охорони Менського РВК.

Але як офіцер запасу він вже давно виявляв бажання служити Батьківщині, а після проходження триденних навчальних зборів на базі полігону в смт Гончарівське, про які «Наше слово» писало, він лише укріпився у своїх переконаннях. Тож минулого тижня був призваний за мобілізацією. Від щирого серця бажаю йому успіхів у військовій службі та удачі по життю, а Менському району – побільше таких захисників-патріотів. Слава Україні – слава українцям!

До речі, про добровольців. Віднедавна до комплектації підрозділів Національної гвардії підключилися і військкомати. Тому для усіх бажаючих вступити до лав Національної гвардії двері Менського РВК відкриті. Запрошуємо, адже разом ми переможемо будь-якого агресора!

Коментарі закриті.