4BB0407F916BAУ зв’язку зі зростанням кількості вчинених терористичних актів в Україні та світі закономірно простежується загострення іншої проблеми – збільшення кількості випадків завідомо неправдивих повідомлень про загрозу громадській безпеці.

А для перевірки цих повідомлень правоохоронні органи змушені задіяти значні людські та матеріальні ресурси, призупиняти на деякий час діяльність установ, організацій і підприємств, пояснює начальник РВ УМВС України в Чернігівській області Юрій Білик. Це істотно дезорганізує життєдіяльність суспільства, виробничий процес, сіє паніку серед населення та викликає страх і невпевненість у громадян.

Потрібно знати, що законодавством передбачена кримінальна відповідальність відповідно до статті 259 Кримінального Кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності).

Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців чи обмеженням волі на строк до п’яти років.

Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно, карається позбавленням волі на строк від двох до семи років.

Окрім кримінальної відповідальності, зловмисники мають відшкодувати матеріальні збитки, які пов’язані з обстеженням приміщень та прилеглої території спеціальними службами.

Якщо вказаний злочин вчинить особа, яка не досягла віку кримінальної відповідальності, з нею будуть проведені профілактичні бесіди і вона буде поставлена на облік. Батьки ж дитини, відповідно до чинного законодавства, повинні будуть сплатити матеріальний збиток.

Набираючи номер «102» і повідомляючи про хибне замінування, «жартуни» не тільки порушують закон, але й, можливо, ризикують життям інших людей.

Коментарі закриті.