7 мільйонів коштує земля, яку депутати Сосницької селищної ради передають місцевому підприємцю Валерію МакусіТаку вартість 8 гектарів землі у Сосниці назвав депутат селищної ради Василь Корилюк:

– Ця земля коштує біля 7 000 000 грн. за нормативною грошовою оцінкою. Вона належить громаді. А якщо ми задовольняємо прохання 4-рьох членів сім’ї Макухи, то власність громади перейде у приватну власність заявника. Це шикарний подарунок від громади. А селищний бюджет позбавляється 150-200 тис. грн.

Депутат Корилюк повідомив, що дане земельне питання глибоко вивчалось комісією. І вона встановила, що ділянки за адресою вул.Чернігівській, 54 та вул.Чернігівській, 59 згідно з публічною кадастровою картою України перебувають у комунальній власності та мають цільове призначення земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Заявники висловили бажання змінити цільове призначення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, що суперечить ст.120 ЗКУ. До того вони назвали інше бажання в подальшому безоплатно приватизувати вказані земельні ділянки, що також суперечить ст.120 та п.15 Перехідних положень ЗКУ.

– До клопотань не були додані передбачені ст.118 ЗКУ графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві, – продовжує Василь Володимирович. – Не було можливості погодити розташування земельних ділянок з Генпланом селища, іншою містобудівною документацією. З передачею вказаних земельних ділянок в приватну власність на порядок скоротяться надходження від земельного податку (орендної плати) за ці земельні ділянки в місцевий бюджет.

На минулій сесії Валерій Макуха бідкався, що йому незручно вести документацію. І саме тому він просить те, що просить. А вже цього разу наводив інші аргументи:

– Я миша, яка потрапила в мишоловку і не знає, що робити. Якщо ми збанкрутієм, то де працюватимуть ці люди, – показує на “десант” працівників, який прибув разом з керівником “Інтер-Агро-Бази”. – Ми там набудували багато. Невже все розвалить? Ця земля більше нікому не потрібна. Якщо не проголосуєте “за”, то там буде тільки смітник.
Роздратовано захищав Макуху Григорій Жура, по-своєму трактуючи земельні закони.

– Я працюю фахівцем більше, ніж Ви, – звинувачував він юриста-активіста Андрія Портного. – Не обманюйте депутатів неправильним трактуванням закону.

Виступити Андрію не дали, вказавши, що він не депутат. Не дали відкрити рота й іншим присутнім небайдужим сосничанам. Вільно говорили ті недепутати, які були “за” інтереси Макухи.

– Таня Макуха працює на телебаченні. Хіба не буде приємно, як вона прославить нашу землю? – навіть таке казав мер Авдіївки на захист підприємця. – Не губіть його.

Після емоційної дискусії всіх “недепутатів” виставили за двері. Тому побачити, хто як голосував не було можливості. Вже після дізнаємось, що рішення прийняли на користь Валерія Васильовича.

– Землевпорядник селищної ради повинен був поставити до відома депутатів, що надані не всі документи, що вказані в Земельному кодексі для даного питання. Голова селищної ради виніс на розгляд пленарного засідання питання всупереч чинному законодавству, – повідомив депутат Василь Корилюк. – Жура наголосив, що все “законно”, а Макуха сказав що не може платити велику орендну плату, але при цьому не надав жодних документальних підтверджень. Крім того ще є варіант передачі будівель, що знаходяться на землях комунальної власності, також в комунальну власність (це вже якщо взагалі скрута).

Але мером було запропоновано лише один варіант рішення: дозволити виготовлення технічної документації з відводу земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства із зміною цільового призначення з подальшою передачею в приватну власність. Тобто мер свідомо хотів подарувати землю почесному громадянину Сосниччини.

Сосницька газета “ЧАС”

Коментарі закриті.