Одні спільноти розвиваються, покращуючи життя своїх людей, інші деградують. При цьому шлях до краху спільнотою може хибно вважатися позитивним. Про ознаки вірного і хибного доречно поговорити в кінці року на прикладі 25 земельної сесії Менської ОТГ.

Спільноти, в котрих головною є культура загалу, розвиваються. Ті ж, де всім керують вожді, розвалюються. Можна довго розповідати, чому так є, але краще пошлюся на приклади. Очолювані вождями фашистська Німеччина і Радянський Союз розвалилися, такі ж країни як Велика Британія, Сполучені Штати та багато інших, нетоталітарних, розвиваються.

Ця ж закономірність повною мірою стосується і менших спільнот, приміром, таких як Менська ОТГ. Примаков і його радикальна команда від самого початку стали на шлях вождистського управління справами громади. Спочатку від управління справами громади радикали відлучили саму громаду. Стальніченко навіть намагався підвести під таку діяльність теоретичну основу і закріпити її в статуті громади, мовляв, ми влада над людьми і діємо від їх імені без них самих, оскільки вони нам це довірили. Якщо апарат міськради влада, то і звітувати їй за свою діяльність безвладному населенню жодного сенсу немає. Цілком закономірно в 2018 році Примаков не звітував перед громадою за свою діяльність, не було в Мені його звітних зборів.

Всім має керувати вождь, одноосібно! Саме тому на співфінансування бібліотечної системи в Примакова коштів не знайшлося, а на створення своєї бібліотечної системи знайшов. Ніякої, абсолютно ніякої співпраці з районними структурами не повинно бути, навіть на рівні співфінансування закладів! Те ж саме з комунальними підприємствами, КП “Менакомунпослузі” Менської міськради шалені дотації та компенсації, а непідконтрольному ТОВ “Менський комунальник” одні проблеми. Звісно ж, наглядову раду по контролю за міськрадівським комунальним підприємством так і не створили, нічого владу та її підприємства контролювати!

Ну от, майже абсолютна радикальна влада в окремо взятій ОТГ! Майже, але не повністю, ще залишилися в складі ради незалежні від Примакова депутати. Що ж, маючи подаровану населенням більшість, не є проблемою “помножити на нуль” всі ініціативи нерадикальних депутатів. Навіть ветеранам АТО на попередній сесії не дали погодження на оформлення землі тому, що внесли питання представники “Нашого краю”!

Цілком закономірно в ряду депутатів виникло питання – що нам робити на сесіях, де від нас абсолютно нічого не залежить? І чого туди ходити взагалі?

Якщо пташине гніздо захопила зозуля, то відкладати в нього інші яйця жодного сенсу немає, все рівно викине! На пленарному засіданні 25 сесії практично залишилися лише самі радикали та підконтрольні їм депутати. Що робити іншим, допомагати радикалам? Бути “хлопчиками для знущання” в складі ради? Чи просто припинити участь у роботі ради, оскільки через радикалів ефективно її вести неможливо? Мабуть, це найдоречніше – спостерігати за діяльністю радикалів і час від часу пояснювати громаді, що вони зробили не так та до яких згубних наслідків це веде. Підкреслюю, інших варіантів для нерадикальних депутатів Примаков зі своєю радикальною командою не залишив. І вся відповідальність за те, що відбувається та відбуватиметься в ОТГ лежить на радикалах та їх виборцях.

Апарат Менської міськради на чолі з Примаковим мав би підготувати членів громади до отримання громадою права розпоряджатися землею. Кому і навіщо можна брати по 2 гектари, як саме її можна використати, як не варто? Таких питань безліч, і апарат міськради мав би дати громаді кваліфіковані відповіді на них. Якби дбав про інтереси громади. Але, схоже, радикали прохали довірити їм посади і повноваження не заради того, щоб використовувати їх на користь людей, а заради використання на власну користь.

Прошу до перегляду:

 

 

 

Коментарі закриті.