Здивуйте друзів квітами з цукерок або букетом зі... шкарпеток
«На один такий витвір може піти до трьох днів, – пояснює Антоніна Литвинова. – Але воно того варте. Навіть Даша намагається допомагати».
Можна сісти, скласти руки і чекати «милості від природи». Можна скаржитися на життя, безгрошів’я і нерозуміння оточуючими. А можна знайти у всьому свою привабливість, проявити оригінальність, отримати моральне задоволення, ще й копійку заробити. Саме так і зробила молода мама-менянка Антоніна Литвинова.

Швачка, перукар і митець

Тоня у Мені народилася і росла, тут у гімназії навчалася. Потім було Сосницьке училище, яке закінчила дипломованою швачкою, із червоним дипломом, до речі.

Шила вдома на замовлення. Бо ще і брата-інваліда доглядала.

– Раніше могла пошити і модельне пальто, і випускну сукню, наче непогано і виходило, – розповідає Антоніна. – А зараз вже забула, як і викрійки робляться. Якось відчувалося, що це не моє.

Офіційної роботи за фахом не знайшлося. Мусила йти у центр зайнятості, закінчила курси перукаря.

Зустріла майбутнього чоловіка, поїхала з ним до Москви. Та згодом з чужини повернулися додому. Вже тут народилася донечка Даринка. Зараз Тоня домує у відпустці по догляду за дитиною.

– Просто сидіти сиднем – це не по мені, – запевняє співбесідниця. – Вирішила організувати прокат дитячих новорічних костюмів. Вкладені гроші «відбила», а про прибутки краще помовчу. А цієї зими зовсім неочікувано розпочалася і моя власна творча діяльність.

Що таке декупаж?

Мама Антоніни – вчитель початкових класів, завжди щось із своїми підопічними мудрують: малюють, ліплять, клеять. А тоді і сама жінка захопилася: почала пляшки та вази у національному стилі прикрашати.

Є така декоративна техніка – декупаж. Полягає вона у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклеюванні їх на поверхню предмета. Політ фантазії, фарби, лак – і така цікавина виходить, що замилуєшся.

– Я це все бачила, самій захотілося спробувати, – говорить Тоня. – Так з’явилася перша ексклюзивна пляшка шампанського на новорічну тематику. Хтось побачив – захотів таку ж, розповів знайомим. І пішло-поїхало… Один із чернігівських підприємців одразу 19 штук замовив.

Згодом розширився асортимент, навіть з’явилася сторінка із зразками у соціальній мережі «ВКонтакті».

«Люблю усе оригінальне»

– Перші спроби були аж сім років тому, – згадує майстриня. – Забігла подруга: «Що подарувати на день народження? Підкажи!» А я люблю все оригінальне, зроблене своїми руками. Підглянула в інтернет, і зліпили із того, що було, букет-сюрприз. Він мені тоді таким гарним видавався.

Сучасні витвори Антоніни можуть позмагатися із асортиментом будь-якого магазину подарунків. Та й хіба знайдеш там кошик із квітами-цукерками, індивідуальне весільне шампанське чи букет із шкарпеток?

– Я такий найперший куму подарувала, – щиро сміється. – Спочатку не зрозумів: «Нащо мені ці квітки?» А потім розібрався і реготав півгодини. І подарунок, і гарний настрій!

Коментарі закриті.