З 17 по 23 травня 2010 року Всеукраїнським благодійним фондом «Серце до серця» за підтримки Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти і науки, Міністерства сім’ї, молоді та спорту проводиться Всеукраїнська благодійна акція з надання допомоги новонародженим дітям із вродженими вадами.

Під час минулорічної акції у нашій області було зібрано майже 112 тисяч гривень – це чотири відсотки коштів, зібраних по всій Україні. Для Чернігівської обласної дитячої лікарні був куплений педіатричний авторефрактор – прилад, котрий допомагає вчасно діагностувати вади зору у дітей.

Розпорядженням райдержадміністрації в районі створено оргкомітет із проведення акції. Як повідомила «Нашому слову» секретар оргкомітету, директор районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вікторія Неруш, до збору коштів залучено 15 волонтерів. Всі вони традиційно отримають скриньки та наліпки із символікою акції та збиратимуть благодійні пожертвування, на які буде закуплено необхідне медичне обладнання для неонатологічних відділень лікарень. Усіх небайдужих запрошують взяти участь у благодійній акції. Кожен, хто долучиться до акції та кине пожертву в скриньку, отримає особливий знак – червоне серце.

Щороку в Україні народжується понад шість тисяч дітей із вродженими вадами серця, головного мозку, шлунково-кишкового тракту. З них 35 – 40 відсотків перебувають у критичному стані з перших днів та тижнів життя і потребують невідкладної інтенсивної терапії та хірургічної корекції.

Попередити лихо можна проведенням ранньої діагностики, своєчасним медичним втручанням та наданням невідкладної допомоги новонародженим. Зробити це можна тільки за допомогою нового сучасного медичного обладнання, якого лікарням не вистачає.

Коментарі закриті.