Заяви на субсидію треба нести до єдиної приймальніУрядом розпочато реформування системи державних соціальних допомог. Перший крок на цьому шляху – запровадження з 1 травня удосконаленого порядку надання житлових субсидій. Вся система субсидій зазнає кардинальних змін. Про це «Нашому слову» розповіла заступник начальника управління соціального захисту населення Менської РДА Валентина РОГОВА.

Субсидія – на рік

Із 1 травня субсидія призначатиметься на 12 місяців. Для цього необхідно буде подати лише два документи – заяву і декларацію.

Відомості про доходи громадяни зазначають у декларації за попередній календарний рік, тобто, за період з 1 січня по 31 грудня 2014 року. До декларації вноситься інформація про «чисті» доходи – без врахування податку з доходів фізичних осіб. За бажанням громадян субсидія може призначатися на основі середньомісячного (за шість місяців, що передують місяцю звернення) сукупного доходу осіб – у разі надання довідок про доходи за вказаний період.

Бланки заяв про призначення житлової субсидії та декларацій про доходи і витрати нового зразка жителям нашого району доставить Менський РЕМ. Заповнені заяву та декларацію члени домогосподарства, на яких відкриті особові рахунки, не раніше 1 травня 2015 року можуть подати особис­то до єдиної приймальні грома­дян управління соціального захис­­ту населення РДА за адресою: м. Ме­на, вул. Леніна, 26. А жителям сільської місцевості необхідно звертатися до уповноважених осіб сільських та селищних рад.
Якщо без змін – субсидію продовжать

Увага! Для сімей, які отримували субсидію в опалювальний період 2014 – 2015 років, її буде подовжено на 12 місяців, якщо станом на 01.05.2015 р. не відбулися зміни в складі сім’ї, причому звертатися за її переоформленням не потрібно.

Необхідно звернутися лише тим громадянам, яким субсидія була призначена з урахуванням фактичної кількості проживаючих членів сім’ї.

Графік роботи управління соціального захисту населення: понеділок – п’ятниця – з 8.00 до 18.00 (без перерви); субота – з 9.00 до 13.00. Прийом здійснюється за попереднім записом. Записатися на прийом або отримати консультацію можна за телефонами: 3-14-74, 2-12-25.

Довірятимуть, але й перевірятимуть

Основним принципом призначення субсидії за новим порядком з 1 травня 2015 року є довіра. Але про всі зміни, які відбуватимуться у домогосподарстві під час отримання субсидії, отримувачі зобов’язані протягом місяця повідомити до управління соціального захисту населення.

Якщо ж отримувач субсидії не повідомить про ці зміні або подасть документи з недостовірними даними, а під час обов’язкової перевірки це буде виявлено, то надмірно нараховану суму коштів доведеться повернути у подвійному розмірі.

Коментарі закриті.