Вам ніколи не спадало на думку, чому ми їздимо по правій стороні, а є країни, де ще здавна лівосторонній рух? Відповідь на це нам дасть історія.

До 1938 року в Європі була якась чехарда з правилами дорожнього руху – в деяких країнах був правосторонній рух, а в деяких – лівосторонній.

3216511

У Італії ситуація була взагалі комічна – кожне місто мало свої правила. У Австрії в деяких землях був лівосторонній рух, а в деяких правосторонній. Хрест на цих примхах поставили фашисти.
З приходом Муссоліні було заведено правосторонній рух в Італії, потім Гітлер – в кожній захопленій ним країні він насильно вводив правосторонній рух, який зберігся там і зараз. Таким же чином і Україна отримала правосторонній рух.  Виключенням залишилася нейтральна Швеція – там правосторонній рух був введений в 1967 році. Кумедним виключенням в Європі залишається вулиця авеню генерала Лемоньє в Парижі – там лівосторонній рух.

Приблизно у четверті країн світу лівосторонній рух, і більшість цих країн у минулому були колоніями Британії. Ця дивна примха спантеличує весь світ, але цьому існує досить вагома доблесна причина.

Аж до пізніх 1700-х люди подорожували по лівій стороні дороги, бо це було розумним  рішенням для феодалів, жорстоких суспільств, що робили все правою рукою. Під час подорожей, лицарі возили списи в правій руці і при зустрічі з незнайомцем переходили на ліву сторону, щоб впевнитися, що рука з мечем, якою він захищатиметься, знаходитиметься між ним і іншою людиною.

Проте революційна Франція перевернула цю практику як частину свого розширення соціального переосмислення. Зміна була проведена по всій Європі Наполеоном. Причиною таких намірів Наполеона було те, що він був лівшею, а його армії змушені були марширувати по правій стороні, щоб рука з мечем залишалися між ним і його противником.

З того часу всі, хто підкорявся Британській Імперії, були лівосторонніми, а ті, хто були під владою Франції, – мали правосторонній рух.

В Америці французи колонізували південні штати та канадське східне узбережжя, в Голландії місто Нью Йорк (або як нині його називають Нью Амстердам) було також під впливом. Іспанія та Португалія підкорялися південній Америці. Тож британці менше брали участь у формуванні дорожнього руху.

В результаті, США укоренило їзду по правій стороні через небажання мати будь-які зв’язки з Британією. З того часу лівосторонній рух був просто приречений.

На сьогодні ЄС прагне, щоб Британія перейшла на правосторонній рух, але це не можливо. Ця примха коштуватиме мільйони фунтів стерлінгів для зміни всіх дорожніх шляхів країни.

За матеріалами 2pass.co.uk.

Коментарі закриті.