ЄСВНаказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 №481 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи-підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.10.2013 за №1686/24218 (Наказ №481) затверджена нова форма Книги обліку доходів і витрат.

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані зареєструвати нові книги обліку доходів та витрат в державній податковій інспекції за місцем своєї реєстрації. Ведення Книги обліку доходів і витрат є обов’язковим. Записи здійснюються у Книзі за підсумком робочого дня на підставі первинних документів про отримані доходи та документально підтверджені витрати.

Наказом №481 передбачена нові вимоги щодо ведення Книги обліку доходів і витрат, а саме: фізичні особи – підприємці у затвердженій формі Книги не проводять інвентаризацію залишків товарів на початок та кінець року, відсутня також вимога ведення Книги найманими особами, які перебувають у трудових відносинах із фізичними особами – підприємцями.

Разом з цим, фізичні особи – підприємці відповідно до статті 177 Податкового кодексу України, подають до територіального органу за основним місцем обліку податкову декларацію за результатами календарного року. Враховуючи що декларація за 2013 рік заповнюється на підставі даних Книг обліку доходів і витрат, які велись за формою згідно наказу №1025, Міністерство доходів і зборів України вважає за доцільне рекомендувати самозайнятим особам, які здійснювали протягом 2013 року облік доходів і витрат у Книзі відповідно до Наказу №1025, продовжити її ведення до закінчення поточного року.

Коментарі закриті.