narkotikiНа обліку у наркокабінеті Менської центральної райлікарні з приводу наркоманії наразі перебуває четверо хворих. Ще один пацієнт вже втретє був позбавлений волі за зберігання та розповсюдження наркотиків. Крім того, на профілактичному обліку перебуває 13 молодих людей з приводу епізодичного вживання канабіноїдів.

Про це «Нашому слову» повідомив лікар-нарколог Анатолій Гетьман напередодні Всесвітнього дня боротьби з наркоманією, який відзначається 26 червня.

Зловживання алкоголем, нікотином, опіоїдами, кокаїном, лікарськими препаратами і звикання до їх надмірного вживання є серйозними проблемами для особистості та її родини. Наркоманія є причиною багатьох випадків насильства в сім’ї, правопорушень, злочинів, розповсюдження ВІЛ/СНІДу.

Наркоманія – важка для лікування, страшенно болюча хвороба, вся жахливість якої полягає в тому, що спочатку вона не здається страшною. Вживання наркотиків для теперішніх поколінь є не меншою небезпекою, ніж епідемія чуми, яка спустошила в минулих століттях цілі країни.

Найчастіше вживання наркотиків починається в молодому віці, причому, основним мотивом, що штовхає молодь до наркотиків, є цікавість і наслідування.

«Біла смерть» щороку забирає життя мільйонів людей, переважно молодого віку. Понад 30% злочинів скоєні під впливом наркотиків або ж заради того, щоб здобути їх.

Коментарі закриті.