Засудили застосування сили і підтримали євроінтеграціюСуспільно-політичну ситуацію в районі та план роботи на 2014 рік обговорила громадська рада, що діє при райдержадміністрації. Засідання було позачергове, ініційоване членом президії, заступником голови ради Сергієм Трегубенком. Участь у засіданні взяли голова районної ради Володимир Невжинський, в.о. голови райдержадміністрації Володимир Василенко, заступник міського голови Юрій Стальниченко.

Основним, звичайно ж, було обговорення останніх подій у Києві. Свою позицію висловили майже всі члени громадської ради. Хоч думки учасників засідання багато в чому не сходилися, силовий розгін мирного зібрання вночі 30 листопада в Києві засудили всі.

А ще попутно вказали на прояви «недемократизму» в районі. Зокрема, Валерій Магула зауважив, що в залі засідань районної ради висить портрет нині діючого Президента України. Але ж до складу райради входять депутати і від опозиційних партій, тож чому серед різних політичних сил перевагу надано одній?

Майже кожен із виступаючих також висловлював своє ставлення до євроінтеграційних процесів. Зокрема, Валентина Пилипенко обґрунтувала необхідність зближення України з ЄС для розвитку приватного бізнесу, проілюструвавши прикладами зі свого власного досвіду.

І голова районної ради Володимир Невжинський, і в. о. голови райдержадміністрації Володимир Василенко, засуджуючи використання сили проти мирних демонстрантів, разом з тим застерегли жителів району не піддаватися на можливі провокації. Зокрема, Володимир Василенко зазначив, що зараз наш район працює стабільно, тож розхитувати його економіку мітингами не варто.

У своїх виступах обидва керівники також наголосили, що намагаються робити все від них залежне, щоб діяльність районної влади була максимально відкрита і прозора.

У результаті обговорення члени громадської ради прийняли рішення, в якому, зокрема,  підтримали курс України на євроінтеграцію, засудили силовий розгін мирного зібрання вночі 30 листопада на столичному Майдані Незалежності, закликали владу забезпечити можливість мирних зібрань і публічного висловлення своєї думки.

Що ж до плану роботи громадської ради наступного року, то пропозицій надійшло дві: розглянути доцільність роздержавлення ЗМІ в районі та проаналізувати розвиток органів самоорганізації.

Коментарі закриті.