Заступника начальника Менської виправної колонії в Чернігівській області за отримання хабарів засудили до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду від 15 червня, передає «Слово і Діло».

За матеріалами справи, у червні 2016-го заступник начальника колонії, знаючи, що у засудженого виникли підстави для застосування пільг у вигляді заміни невідбутої частини покарання більш м’яким, начебто висунув вимогу заплатити 2 тис. грн за незастосування до нього заходів дисциплінарного впливу і позитивне рішення про заміну покарання на більш м’яке. Засуджений звернувся до правоохоронних органів і в подальшому під їх контролем гроші були перераховані на банківську картку.

У листопаді 2016-го заступник начальник колонії нібито вимагав вже в іншого засудженого 1 тис. грн за зняття раніше накладеного дисциплінарного стягнення та не притягнення у подальшому до дисциплінарної відповідальності. Гроші були перераховані на картку продавчині місцевого продуктового магазину і заступник начальника колонії пішов і забрав їх.

Обвинувачений вину не визнав і звинувачення заперечував. Говорив, що в магазин ходив тільки за покупками. Справу називав провокацією з боку засуджених та працівників поліції.

Працівниця магазину розповіла, що їй на картку приходили гроші від родичів засуджених, які відбували покарання в колонії. На ці гроші вона купувала засудженим речі і відносила в колонію. У 2016 році заступник начальника колонії сказав їй, що на картку прийдуть гроші і щоб вона їх йому віддала. Перерахунок коштів для заступника мав місце не один раз. З її слів, вона просила, щоб той не залучав її до своїх справ і щоб обходилися без неї. У жінки вилучили зошит, куди вона записувала надходження коштів.

Начальник колонії в суді говорив, що до нього доходили чутки, що його заступник «бере гроші», але хто таке казав – пригадати не зміг. Заступник його переконував, що отримував кошти, але це офіційно й в рамках закону. Працівниця місцевого магазину зверталась до начальника колонії, щоб їй не карточку не перераховували гроші, які використовували для купівлі будівельних матеріалів на ремонт виправної колонії, після цього такі внески стали оформляти через заяву про благодійність.

В якості доказів обвинувачення в суді були представлені записи, на яких заступник начальника колонії розмовляє із засудженими про передачу коштів: «Якщо відверто , то я нічого з цього мати не буду , але міг би сказати півтори і все , хоча я цього не кажу… Ну потрібно буде віддати гроші тисячу чи півтори… Ти дивись щоб це менше гуляло».

Чоловіка визнали винним за ч. 3 ст. 368 КК і присудили 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах на строк 2 роки і конфіскацією усього належного на праві власності майна. Також обвинуваченого позбавили спеціального звання «майор внутрішньої служби». На вирок ще може бути подана апеляційна скарга протягом 30 діб з моменту його проголошення.

Один коментар