Офіційна інформація комісії.

Відбулося засідання комісії Громадської ради при Менській РДА по вивченню ситуації в районному відділі культури та визначенню доцільності проведення громадської експертизи діяльності відділу культури.

Заслухавши висновки членів комісії, працівників районного відділу культури, Будинку культури та музичної школи, а також враховуючи загальні наміри досягти злагодженої роботи районного відділу культури та його структурних підрозділів,

Вирішили:

  1. На сьогодні не проводити громадську експертизу діяльності районного відділу культури.
  2. В разі необхідності повернутися до розгляду даного питання.
  3. На черговому засіданні Громадської ради заслухати звіт комісії про проведену роботу.

Голова Громадської ради:     Т.О. Руденко

Члени комісії:  М.М. Бурмака, С.М. Трегубенко

 

Тепер від себе.

Дуже добре, що всі без виключення учасники зустрічі, про що сказано і в офіційній інформації, висловили намір досягти злагодженої роботи районного відділу культури та його підрозділів. Тобто, дати можливість всім учасникам, включаючи громадськість, обдумати те, що відбулося, зробити правильні висновки і налагодити плідну роботу районного відділу культури та підконтрольних йому закладів.

Щодо шляхів досягнення цієї злагодженості, думки розходяться, в тому числі і в членів комісії. Більше того, розходяться і думки, щодо ролі самих членів комісії.

Приміром, я вважаю себе лише представником громадськості, а не громадськістю. Положення про Громадську раду при Менській районній державній адміністрації говорить про «забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю райдержадміністрації, налагодження ефективної взаємодії зазначених з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики» і називає основним завданням Громадської ради «створення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами».

Яким чином, приміром я, як член Громадської ради, можу забезпечити реальну участь громадян, а не підміну їх собою? Мабуть, оприлюдненням інформації і проханням висловлювати думки.

На жаль, такого мого підходу не розділяють колеги по комісії Руденко Т.О. і Бурмака М.М., котрі заявили, що вони не дають згоди на оприлюднення їх голосу та зображення. Судитися з Михайлом Миколайовичем та вислуховувати з його боку погрози бажання немає, тому я видалив участь його і Тетяни Олександрівни з відеозаписів.

На моє прохання, по журналістській лінії та по лінії юридичного відділу райдержадміністрації проводиться пошук хоч якихось юридичних виправдань для засекречення від громадськості діяльності, котра здійснюється від імені громадськості – сподіваюся, вони знайдені не будуть.

Тому, прошу вибачити за певну розривність відеозапису, викликану виконанням бажання названих членів комісії.

Дана ситуація породила безліч важливих тем, котрі потребують суспільного обговорення і висловлення суспільної думки.

Оскільки висловлювались цілком обґрунтовані занепокоєння, що певні анонімні коментатори можуть інформаційну відкритість використати не для підвищення рівня культури спілкування та прийняття конструктивних рішень, а для розпалювання конфліктної ситуації та ворожнечі, то прохання до модераторів (і сам слідкуватиму в цій та аналогічних темах) – жодного деструктивну, жодної спроби погіршити ситуацію – коментар має видалятися. Можна лише конструктивно критикувати та вносити пропозиції по покращенню ситуації.

Вважаю, що головною метою є перехід до такого стану суспільства, коли саме зусиллями всього суспільства буде забезпечено належний порядок та робота районної державної адміністрації та підконтрольних їй закладів. Намагання ж діяти закрито від суспільства, веде як до деградації тих, хто так діє, так і самого суспільства. Тому, сподіваюся на покращення суспільної культури в районі, а те, що це буде зроблено на прикладах з діяльності районного відділу культури, є особливо логічним, бо культура включає в себе і культуру управління суспільними справами.

Сподіваюсь на активну участь в цьому процесі і заступника з гуманітарних питань В.М. Невжинського, і завідуючого районним відділом культури П.Г.Тищенка.

Відео:

Ч.1. Сергій Трегубенко

Ч.2. Петро Тищенко

Ч.3. Юрій Дробиш

Ч.4. С. Варушичева, Л. Шелудько, О. Дробиш

Ч.5. Іван Сапко, Оксана Шаповалова

Ч.6. Віталій Москальский

Ч.7. Віталій Москальский

Коментарі закриті.