До Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області звертаються платники податків за роз’ясненнями з різних питань. Надаємо відповіді на ті з них, які порушувалися останнім часом.

У випадку, коли останній день подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, коли треба відзвітувати, щоб не стати порушником законодавства?

Якщо останній день подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим.

Разом з тим треба пам’ятати, що термін сплати податків і зборів не переноситься. Тобто, платник податків зобов’язаний самостійно протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації, сплатити суму податкового зобов’язання, яку він зазначив у поданій декларації. При цьому, платник не повинен враховувати перенесення термінів подання звітності у зв’язку з вихідними або святковими днями. Ця норма передбачена ст.49 та ст.57 Податкового кодексу України.

Якщо фізична особа-підприємець, яка працювала на спрощеній системі оподаткування, офіційно припинила підприємницьку діяльність, то чи може вона протягом того ж року у разі повторної реєстрації суб’єктом господарювання знову обрати спрощену систему оподаткування?

Згідно з Податковим кодексом суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, подавши заяву до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий перехід можна зробити один раз протягом календарного року.

У разі якщо фізична особа-підприємець, яка на початок поточного року застосувала спрощену систему оподаткування та щодо якої державним реєстратором прийнято рішення про припинення підприємницької діяльності, поновила реєстрацію протягом поточного року, то така особа вважається платником інших податків і зборів. Вона не може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування, оскільки вже скористалася своїм правом на її застосування у цьому році.

Водночас цей підприємець може перейти на спрощену систему оподаткування з січня наступного року за умови відповідності вимогам, встановленим ст.291 Податкового кодексу.

Чи утримується військовий збір із суми, яку підприємство перерахувало на лікування працівника?

Якщо кошти на лікування працівника або придбання лікарських засобів не виплачується безпосередньо працівнику, а перераховуються роботодавцем на рахунок закладу охорони здоров’я, то такий дохід є наданням цільової благодійної допомоги разового характеру. Тобто, така сума коштів військовим збором не оподатковується.

Нагадаємо, об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються у зв’язку з трудовими відносинами.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;You got to be fcking kidding me and every other thinking human on earth right nowProgramme Communication Officer

UNRWA a United Nations agency established by the General Assembly in 1949 and is mandated to provide assistance and protection to a population of some 5 million registered Palestine refugees.mcm purses
Getting warm next to a crackling fireplace became unnecessary for drought dry Californians.hermes ceinture

Reasons To Be BullishWe believe the NSS is a potential $750 million product in acute spinal cord injury.hollister online
98 cm, which is similar to the findings of the present study.timberland ladies boots
Well, the Gators wouldn’t have been there had Reed not served as Jeff Driskel’s lone weapon of consequence in the passing game.timberland uk
USF men’s group advocates for rape prevention

It wasn’t the first time a woman confided in him.portafoglio alviero martini

Коментарі закриті.