Фахівці Головного управління ДФС розповідають, що підприємці часто звертаються з запитаннями щодо сплати єдиного соціального внеску. Отже, надаємо відповіді на актуальні запитання:

Сергій Іванович з Чернігова запитує: З якого місяця фізична особа – підприємець – платник єдиного податку звільняється від сплати єдиного внеску, якщо вона набула права на пенсію за віком не з початку звітного періоду?

Відповідь: Фізична особа – підприємець, яка обрала спрощену систему оподаткування, нараховує та сплачує єдиний внесок за кожний повний або неповний відпрацьований місяць. Місяць, в якому фізична особа – підприємець на спрощеній системі оподаткування набула право на пенсію за віком, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок у розмірі, що визначається платником самостійно, але не менше мінімального страхового внеску. Зазначена особа звільняється від сплати за себе єдиного внеску з місяця, що настає за датою призначення платнику пенсії. В подальшому така особа може бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Яніна П. цікавиться, чи повинен сплачувати ЄСВ пенсіонер – нерезидент, який має дозвіл на тимчасове перебування на території України, і займається підприємницькою діяльністю, а пенсію отримує за її межами?

Відповідь: Фізичні особи – підприємці (нерезиденти), які отримують пенсію призначену у відповідності до Законів інших держав, не звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Коментарі закриті.