Починаючи з 1 січня 2011 року, замість платежів до чотирьох соціальних фондів запроваджується єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування (ЄСВ). З початком наступного року внески платитимуться тільки до Пенсійного фонду.

Як повідомила “Нашому слову” начальник управління ПФУ в Менському районі Тетяна Лола, ЄСВ акумулюватиме на спеціальних рахунках Пенсійний фонд, ці кошти автоматично розподілятимуться відповідно до встановлених пропорцій за видами соціального страхування.

Розмір нарахування ЄСВ на зарплату (від 36,76% до 49,7%) залежатиме від класу професійного ризику виробництва, установленого для роботодавця за основним видом його діяльності, яких на сьогодні  існує  67. Окрема ставка для нарахування ЄСВ на зарплату встановлена:

– бюджетні установи – 36,3 %;

– наймані працівники-інваліди – 8,41%.

Окрім того, із зарплати працівників роботодавці утримуватимуть ЄСВ. Загальна ставка тут 3,6%.
Для оплати перших п’яти днів непрацездатності та допомоги по тимчасовій непрацездатності передбачено окрему ставку, роботодавці нараховуватимуть на ці виплати 33,2%, утримуватимуть – 2% ЄСВ.

При нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами роботодавець повинен нараховувати 34,7% та утримати 2,6% ЄСВ.

Сплачуватимуть ЄСВ і підприємці. Обов’язкова ставка – 34,7%. Але якщо підприємець добровільно додатково братиме участь в соцстрахуванні від непрацездатності та від нещасного випадку, він платитиме 38,11% ЄСВ.

Сума ЄСВ підприємця – загальносистемника не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток), а для спрощенців – розміру мінімального страхового внеску в усіх місяцях сплати єдиного податку. При цьому мінімальний страховий внесок дорівнює мінімальній зарплаті, помноженій на відповідну ставку ЄСВ.

Загальний строк сплати ЄСВ – не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. При цьому платники під час кожної виплати зарплати, а також при виплаті доходу в безготівковій формі чи натурою, на суми якої нараховують ЄСВ, повинні сплатити внесок одночасно з видачею зазначених доходів. Ці правила загальні для всіх випадків виплати зарплати. У разі ж невиплати нарахованої в базовому місяці зарплати ЄСВ усе одно треба сплатити не пізніше 20 числа місяця, наступного за базовим.

Строки звітування до управління ПФУ в районі – не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним.
Звітувати також треба буде й про використання роботодавцем коштів на виплату лікарняних (зокрема, при нещасних випадках на виробництві), декретних, часткової допомоги по безробіттю.

За довідками звертайтеся за телефонами управління Пенсійного фонду: 2-13-02, 2-15-21.

Коментарі закриті.