У Мені пропонують перейменувати центральну площуПід час проведення Народного віче у Мені деякі жителі міста, котрі мають активну громадянську позицію, пропонували остаточно позбавитися від елементів тоталітарного радянського режиму. Зокрема, перейменувати Червону площу. Пізніше, 25 лютого, Народна рада прийняла рішення ініціювати перейменування її на площу Героїв Майдану.

Потрібно обговорити

За словами заступника міського голови Юрія Стальниченка, перш ніж братися за перейменування, потрібно дотриматися усіх процедур. Головне – обговорити це питання із громадою.

– Пам’ятник Леніну скинули варварським способом, не порадившись із людьми, – зауважує Юрій Валерійович. – І що це дало? Неоднозначні відгуки. Отож спершу буде створена депутатська комісія, котра займеться справою перейменування Червоної площі, це питання буде розглянуте на сесії міської ради. А попередньо депутати повинні провести бесіди із жителями міста, вивчити їхні настрої та прагнення. У нашому місті багато вулиць, котрі носять імена історичних діячів радянської епохи, революційних часів. Були розмови про перейменування вулиці Сидоренка на вулицю Михайла Кота, інші назви люди пропонують і для вулиць Леніна та Жовтневої.

У 2001 році у Мені вже було кілька перейменувань. Секретар міської ради Валентина Новик показує рішення: вулицю Дзержинського тоді перейменували на Троїцьку, Карла Маркса – на Козацьку, 1-й провулок Леніна став вулицею Ринковою, а 2-й провулок Леніна – вулицею Індустріальною.

Головне – зафіксувати у паспорті

Якщо центральну площу таки перейменують, жителям будинків, котрі на ній розташовані, потрібно звернутися до паспортного столу і належним чином змінити відомості про реєстрацію.

Це радить голов­ний державний нотаріус району Катерина Петрикей. Потрібно відповідний запис внести і до будинкової книги.

А от міняти усе у документах на житло необов’язково. При будь-яких діях із нерухомістю (продажі, даруванні, передачі у спадщину) до пакету документів обов’язково потрібно додати копію рішення міської ради про зміну назви вулиці.

– Такі довідки ми видамо безкоштовно, – завірив Юрій Стальниченко. – Витратитися людям доведеться небагато – заплатити за копії документів, бланки, тощо.

У паспортному столі нам повідомили, що для зміни адреси у паспорті потрібно мати з собою паспорт, будинкову книгу і копію рішення міської ради про зміну назви вулиці.

Мітки: ,

Коментарі закриті.