podatkiЯк повідомили в управлінні доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління Міндоходів у Чернігівській області, громадяни, які отримують іноземні доходи, в обов’язковому порядку повинні до 1 травня поточного року подати річну податкову декларацію до органу Міндоходів за місцем реєстрації.

Крім того, їм необхідно до 1 серпня цього року із задекларованих доходів сплатити податок на доходи фізичних осіб (пп. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України).

У відомстві також зазначили, що із зарплати легально працюючого за кордоном громадянина України сплачується податок за правилами країни отримання доходу. За підсумками року такий громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію про одержані доходи і сплатити податок.

У випадку, коли між Україною і країною отримання доходу підписано договір (Конвенцію) про уникнення подвійного оподаткування, і у фізособи є довідка про сплату податку за кордоном, то сума річного податкового зобов’язання зменшується на суму податку, сплаченого за кордоном.

Фахівці Міндоходів області також наголошують, що якщо громадянин України легально працює за кордоном і перераховує гроші своїм родичам, то їх одержувачі, повинні задекларувати такий дохід і сплатити податок. Такий дохід вважається іноземним. Проте прав на зменшення річного податкового зобов’язання одержувачі переказу не мають, оскільки самі безпосередньо не сплачували податок за кордоном.

Коментарі закриті.