Рада ухвалила закон про спрощення розмитнення авто на єврономерах. Відповідний  проект закону підтримали 250 нардепів.

У четвер, 8-го листопада, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і в цілому закон, покликаний знизити вартість розмитнення автомобілів на єврономерах. Про це повідомляє УНІАН.

Відповідний законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів” (№8487) підтримали 250 народних депутатів за необхідного мінімуму у 226 голосів. Проти висловилися лише два народних обранці, ще 13 утрималися.

За словами голови комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, документ передбачає зниження митних податків на реєстрацію автомобілів на єврономерах. Так, акцизний збір на авто планують розраховувати на основі таких базових ставок:

  • нові авто з бензиновим двигуном – 50 євро замість нинішніх 102 євро;
  • з дизельним двигуном – 75 євро.

При цьому, залежно від об’єму двигуна та віку машини, вартість ставки змінюватиметься. Сума дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку, де коефіцієнт двигуна – це обсяг, поділений на 1000.

На прикладі це буде так:

Акциз на новий бензиновий автомобіль з об’ємом двигуна 1,6 тис. куб. см за новими розрахунками становитиме 80 євро, до 5 років – 400 євро, до 15 років – 1200 євро. Водночас, акциз на новий дизельний автомобіль з об’ємом двигуна 1,6 тис. куб. см за новими розрахунками становитиме 120 євро, до 5 років – 600 євро, до 15 років – 1800 євро.

Але жодна з поправок які  запропоновані представниками АвтоЄвроСили з іншими громадськими організаціями та окремими нардепами, не були враховані. Навіть поправки які стосувалися  атовців, і так активно обговорювалися депутатами, також до закону не потрапили.

Джерело: УНІАН

Коментарі закриті.