tuberПід таким гаслом Товариство Червоного Хреста з 24 лютого по 24 березня проводило місячник боротьби з туберкульозом. Мета заходу – привернення уваги суспільства до цієї проблеми.

Про це повідомила «Нашому слову» лікар-фтизіатр Менської центральної районної лікарні Ірина Ціленко.

На початку третього тисячоліття склалася вкрай загрозлива ситуація із захворюванням на туберкульоз – ним уже страждає біля 60 мільйонів людей. Щороку у світі виявляється від семи до десяти мільйонів хворих, помирають від туберкульозу 2,5 – 3 млн. осіб. Смертність від цієї недуги посідає перше місце в рейтингу серед інших інфекційних та паразитарних хвороб та становить понад 80%.

Погіршення епідемічної ситуації з туберкульозу у світі наприкінці минулого тисячоліття змусило Всесвітню організацію охорони здоров’я у 1993 році оголосити туберкульоз глобальною небезпекою.

Епідемія туберкульозу в нашій державі, за критеріями ВООЗ, існує з 1995 року і відтоді продовжує поширюватися. Щогодини в Україні реєструється чотири нових випадки захворювання та один випадок смерті від цієї хвороби. Щороку виявляється 37 – 39 тис. і помирає близько 11 тис. осіб, хворих на туберкульоз. По області тільки за 2013 рік захворіло 675 людей, померло 154. У Менському районі захворіла 41 людина, померло 10.

Ситуація з туберкульозу в країні не обмежується лише медичною проблемою. На зростання рівня захворюваності та смертності від цієї хвороби впливають численні соціально-економічні та медичні фактори: зниження рівня життя населення та наявність значної кількості осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі, недостатнє фінансування протитуберкульозних заходів, дефіцит кваліфікованих медичних кадрів та волонтерів, зростання хіміорезистентного туберкульозу в структурі контингенту хворих, розповсюдження ВІЛ-інфекції.

Однією з вагомих причин стрімкого поширення епідемії туберкульозу в Україні є необізнаність, непоінформованість гро­мадян щодо шляхів уникнення цього захворювання, важливості своєчасного лікування та профілактики у повсякденному житті. Саме тому одним із невідкладних заходів подолання епідемії є вдосконалення системи інформування населення з питань профілактики і лікування туберкульозу, просвітницька робота.

У центральній районній лікарні працює протитуберкульозний кабінет та лікар-фтизіатр. Саме тут за телефоном 2-11-87 можна одержати достовірну інформацію і кваліфіковані відповіді фахівця на питання, що стосуються туберкульозу.

Коментарі закриті.