Захистіть свій світ - вакцинуйтеся!Імунізація вважається одним із найбільш ефективних та економічно доцільних серед заходів медичного втручання в епідемічний процес, які існують на теперішній час. У зв’язку із різким зниженням розповсюдженості захворювань, які попереджаються за допомогою вакцин, за останні роки багато інфекційних захворювань відійшли в минуле.

Про це нагадує заступник головного лікаря Менського району по охороні материнства і дитинства Галина Вербицька.

За її словами, імунізація є перевіреним інструментом боротьби з хворобами та навіть їх ліквідації. Завдяки кампанії імунізації, проведеної Всесвітньою організацією охорони здоров’я в 1967 – 1977 роках, була ліквідована натуральна віспа. До початку цієї програми хвороба загрожувала 60% населення світу, від неї вмирала кожна четверта хвора людина.

Захворюваність на поліомієліт знизилася на 99%, і близько п’яти мільйонів людей було врятовано від паралічу. За період з 2000 по 2007 роки смертність від кору в усьому світі знизилась на 74%.

В Україні заходи з профілактичної вакцинації запроваджені на державному рівні. Проводиться рутинна імунізація населення проти 10 інфекцій: дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, вірусного гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, краснухи, Ніb-інфекцій.

Ніb означає назву збудника, який викликає у дітей пневмонії, менінгіти. Він зумовлює в світі три млн. важких захворювань, з яких понад 450 тисяч закінчуються летально. У третини дітей, що перехворіли, виникають паралічі, туговухість та інші ускладнення.

На сьогодні вакцина проти Ніb-інфекцій включена до національних календарів щеплень 137 країн світу, в тому числі всіх країн ЄС.

Зважаючи на досягнення світового співтовариства у ліквідації багатьох інфекційних захворювань, з впевненістю можна стверджувати, що майбутнє в боротьбі з інфекційними захворюваннями належить вакцинопрофілактиці. Чим більше людей буде охоплено щепленнями, тим більше життів буде врятовано.

Коментарі закриті.