екологіяДіяльність Державної екологічної інспекції у Чернігівській області у листопаді 2013 року

Протягом листопада інспекторським складом Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено 193 перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства України на 99 об’єктах різної форми власності, з них комплексно 55, повідомляє Чернігівський Монітор.

За результатами перевірок складено 170 протоколів про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 166 осіб. Матеріали 3-х справ передано у судові органи та 8-ми – у правоохоронні органи. Порушено 1 кримінальну справу.

Загальна сума накладених штрафів склала 25,092 тис.грн., стягнуто 34,544 тис.грн., у тому числі при проведенні перевірок:
– у сфері поводження з відходами до адміністративної відповідальності притягнуто 47 осіб. Накладено штрафів на суму 7,123 тис.грн., стягнуто 16,405 тис.грн.;
– у сфері державного контролю за рослинним світом до адміністративної відповідальності притягнуто 34 особи. Накладено штрафів на суму 4,964 тис.грн., стягнуто 5,542 тис.грн.;
– у сфері державного контролю за водними ресурсами до адміністративної відповідальності притягнуто 25 осіб. Накладено штрафів на суму 3,927 тис.грн., стягнуто 4,369 тис.грн.;
– у сфері державного контролю по забрудненню атмосферного повітря до адміністративної відповідальності притягнуто 24 особи. Накладено штрафів на суму 3,502 тис.грн., стягнуто 3,621 тис.грн.;
– у сфері державного контролю за тваринним світом до адміністративної відповідальності притягнуто 15 осіб. Накладено штрафів на суму 2,907 тис.грн., стягнуто 2,635 тис.грн.;
– у сфері державного контролю за рибними ресурсами до адміністративної відповідальності притягнуто 15 осіб. Накладено штрафів на суму 1,411 тис.грн., стягнуто 1,836 тис.грн.

За результатами інспекційної діяльності у листопаді, пред’явлено 23 претензії та позовів за екологічні збитки на загальну суму 469,331 тис.грн.

Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 664,365 тис. грн.

За порушення природоохоронного законодавства у листопаді Держекоінспекцією у Чернігівській області тимчасово призупинено виробничу діяльність 2-х об’єктів. Підприємствами порушено вимоги Законів України “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про охорону атмосферного повітря” та “Про відходи”. Рішення щодо відновлення діяльності можуть бути прийняті за умови усунення порушень чинного природоохоронного законодавства.

За поточний період Державними інспекторами відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Чернігівської області перевірено 7794 одиниці пересувних транспортних засобів та 3368 вагонів.

Здійснено екологічний контроль 55383 тон вантажів та радіологічний контроль 276474,7 тон вантажів.

Інспекторами постів екологічного контролю притягнено до адміністративної відповідальності 2 порушників, накладено штрафів на суму 136 грн.

У листопаді в пункті пропуску через державний кордон “Бахмач-ВМ” здійснено затримку вантажу за порушення Закону України “Про пестициди і агрохімікати”.

Громадський контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища Чернігівщини здійснюють громадські інспектори з охорони довкілля.

Спільно з державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища у Чернігівській області громадські інспектори з охорони довкілля беруть участь у перевірках, залучаються до рейдових перевірок по боротьбі з браконьєрством, а також під час проведення природоохоронних операцій та акцій. У листопаді здійснено 3 спільних рейд-перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства у галузі збереження рослинного та тваринного світу на території Чернігівської області.

Коментарі закриті.