володимир івашкоНа Чернігівщині першочерговим завданням органів влади на сьогодні є питання своєчасної виплати зарплати, загальна сума заборгованості з якої найманим працівникам підприємств та організацій області на 1 березня становила понад 18 мільйонів гривень.

Основними причинами боргів фахівці називають несвоєчасні розрахунки за виконані держзамовлення, недостатній рівень претензійно-позовної роботи, значну прострочену кредиторську та дебіторську заборгованість підприємств-боржників, неефективне застосування процедур реструктуризації, санації чи банкрутства. Понад 38% загальної суми боргу припадає на економічно неактивні підприємства, їх в області 16. З них 11 — банкрути, а 5 таких, що призупинили діяльність, пише Урядовий кур’єр.

Для урегулювання ситуації потрібна ефективна взаємодія органів влади на місцях з контролюючими та правоохоронними органами, які забезпечуватимуть виконання трудового законодавства. До порушників слід застосовувати дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

«Працівники, які виконують свою роботу незалежно від сфери діяльності, мають своєчасно отримувати зарплату, а пенсіонери — пенсійні виплати», — поставив завдання голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Івашко.

Коментарі закриті.