Згадую один дуже романтичний радянський фільм «Кохана жінка механіка Гаврилова». Там героїня Людмили Гурченко, прогулюючись у весільній сукні містом, наштовхнулася на чергу. «Що дають?» І, добряче поштовхавшись, таки стала щасливою володаркою імпортного емальованого тазика.


Чому я згадала цей епізод? Бо минулого вівторка у одному з міських магазинів побутової техніки теж стояла черга – за вентиляторами. І так само вулицями, як у фільмі з тазиками, по Мені снували десятки людей з вітряками у коробках. Щасливі! Хоч таким чином сподіваються побороти шалену спеку.

У магазині мені сказали, що нині вентилятори – товар супердефіцитний, їх навіть у Чернігові спробуй знайти, та й на складах у Києві не густо. Ото привезли сотню – меняни менш як за годину розмели.

Метеорологи нічого втішного не обіцяють, принаймні, у найближчі два тижні – точно. І хоча цілий наступний тиждень прогнозують грози, денна температура буде зашкалювати, навіть уночі марно чекати прохолоди, плюс 26 – і спи на підлозі без ковдри.

Якщо ми, люди, хоча б якось можемо побороти спеку вентиляторами і холодним душем, бідним тваринам нині непереливки. Дохнуть від спеки кролі, у моєї колеги не витримало порося – теж на той світ відправилося. Хекають коти і собаки. За словами директора менського зоопарку Зінаїди Максименко, їхнім тваринам нині якнайчастіше дають свіжу воду, мавпочкам – навіть свіжовичавлені соки з ягід. Усі мешканці зоопарку перейшли на «спекотний раціон». Навіть ведмеді апетитно хрумають огірки та кабачки.

Нам теж не завадило б передивитися меню, радять спеціалісти. Нині варто відмовитися від продуктів, котрі містять натрій (це ковбаси, консерви, копченості). І бажання законно випити у спеку стаканчик (пляшечку, каністрочку – хто скільки звик) холодного пива з солоною рибиною – то є абсолютно неправильно. Організм ваш спасибі не скаже, навпаки, від такої традиції може порушитися серцевий ритм. Краще випити охолодженої води. І не каністру.

Коментарі закриті.