скачанные файлыЗа останні роки на Чернігівщині зафіксовано близько десятка спалахів африканської чуми свиней. Щоб не допустити епідемії, «неблагополучні» населені пункти ізолюють – утворюють карантинні зони, а свиней спалюють. Такі методи боротьби населення сприймає «в штики», хоча за утилізацію можна отримати бодай не велику, але грошову компенсацію, – пише Високий Вал.

Чернігівська облдержадміністрації не стоїть осторонь і працює над питанням вчасної фінансової компенсації за спалених «п’ятачків» – підкреслив перший заступник голови ОДА Леонід Сахневич.

За словами директора департаменту економічного розвитку Юлії Свириденко, для того щоб отримати відшкодування за утилізованих домашніх тварин, спочатку потрібно звернутися у районну раду. Якщо там не вистачає коштів, то вже тоді варто апелювати до обласного бюджету. «Якщо ж сільськогосподарські тварини застраховані, відшкодування здійснюється страховиками відповідно до укладених договорів. Заява або клопотання подаються до відповідної комісії за місцем запровадження карантинного режиму», – зазначила вона.

«На даний час до обласної державної адміністрації звертались з проханням виділення коштів з резервного фонду обласного бюджету і отримали кошти Ічнянська (86 829 гривень), Козелецька (63 156 гривень), Новгород-Сіверська (58 005 гривень), Менська (40 088 гривень) районні державні адміністрації», – зауважила Юлія Свириденко.

У головному управлінні ветеринарної медицини в Чернігівській області прокоментували, що розмір грошового відшкодування розраховується спільно рішенням державної надзвичайної протиепідемічної комісії і державною адміністрацією.

«Є постанова Кабінетів міністрів, у якій зазначено, що за основу береться остання ціна за останні півроку і середня вага з даної продукції та зони переробного підприємства. В районі формується список людей, у який вилучають свиней і районна державна адміністрація подає документ на обласну. Якщо рахувати по попереднім випадкам, то приблизно це 2000 – 3000 гривень за одну голову», – зауважили у ветслужбі.

В ОДА зазначили, що населення хоч із розумінням ставиться до перевірок власних господарств, однак продовжує приховувати чи вивозити тварин.

Як відомо, днями було підтверджено тринадцятий спалах африканської чуми свиней на Чернігівщині. Хворобу повторно зафіксовано у Бобровиці. Раніше спалах африканської чуми свиней фіксували у Киселівці, Ічні та інших населених пунктах.

Коментарі закриті.