Як повідомила агент з продажу нерухомості Алла Козуба, ціни на квартири вторинного ринку нерухомості Чернігова в жовтні поточного року практично не змінилися в порівнянні з минулим місяцем.

Через малу кількість нових житлових комплексів, купівельний попит в 80% випадків спрямований на недороге житло на вторинному ринку . «Новобудов в місті зводиться дуже мало, тому в основному покупці орієнтовані на покупку квартир в об’єктах старої споруди», – зазначила фахівець. Більшість клієнтів хочуть купувати одно- і двокімнатне житло, коли трикімнатні квартири цікавлять покупців всього в 15% випадків. Об’єкти великої площі залучають клієнтів з високим фінансовим доходом.

Ті, хто не може дозволити собі купити, знімають квартири в Чернігові від господарів.

Ріелтор зазначила, що багато покупців набувають житлові об’єкти для себе, а не для подальшої їх здачі в оренду.

За даними агентств нерухомості , найважливішим для клієнтів вважається те, де розташований будинок. За бажанням приблизно 85% покупців, житловий об’єкт повинен знаходитися максимально близько до зручної транспортної розв’язки і розважальної інфраструктури. Крім цього, в квартирі повинен бути виконаний якісний ремонт , оскільки клієнти не хочуть проводити ремонтні роботи самостійно. «Житло з чорновою обробкою покупці в 75% випадків не вибирають, тому що вважають за краще купувати квартири з закінченими ремонтними роботами», – розповів фахівець.

В кінці жовтня 2017 року власники житлової нерухомості готові торгуватися і поступатися при продажу. Розмір знижки в середньому становить 5% від початкової вартості квартири. За відповідності ціни житла ринкової, термін експозиції триватиме чотири місяці. Якщо первинна вартість квартири була завищена, продаж може затягнутися як на півроку, так і рік.

Ріелтори розповідають, що найбільш затребуваним для покупців вважається житло в будинках, розташованих в центрі міста. Так, найчастіше клієнти цікавляться об’єктами на вулицях Рокосовського та Київської.

Ціни на квартири в новобудовах

Інтенсивність зведення новобудов в місті середня. Забудовники Чернігова ведуть будівництво нових житлових комплексів в районах, наближених до центру міста, тому на околиці варіантів таких житлових об’єктів небагато.

За словами Алли Козуби, покупці купують квартири, як у введених в експлуатацію нових будинках, так і в недобудованих новобудовах. 50% клієнтів інвестують в будівництво житлових комплексів, будівництво яких ще ведеться, а 50% купують житло в будинках, які вже здані. «У Чернігові покупці цікавляться новобудовами на різних етапах будівництва. Клієнти, які хочуть купувати квартири за вигіднішою ціною, купують житло в споруджуваних житлових комплексах. Ті, хто хочуть бути впевненим за збереження фінансів, купують квартири в зданих в експлуатацію новобудовах », – поділилася ріелтор.

Для того, щоб вибрати для себе надійного забудовника перед покупкою нерухомості на первинному ринку, покупці вивчають рейтинг будівельних компаній міста.

Проаналізувавши пропозиції продажу квартир в новобудовах Чернігова від забудовників на Domik.ua, була складена наступна таблиця:

локація

кількість пропозицій

Мінімальна ціна кв. м, грн

Максимальна ціна кв. м, грн

Чернігів

13

7600

12500

У Чернігові зведено 8 новобудов економ-класу , 3 – комфорт-класу і 2 багатоквартирних будинки бізнес-класу.

Житловий комплекс на вулиці Стрілецька

Ціни на квартири в будинках старого житлового фонду

В кінці жовтня 2017 року квартири в багатоквартирних будинках старої споруди користуються попитом серед молодих і середнього віку покупців. Первинно клієнти звертають увагу на те, з яких матеріалів зводився житловий об’єкт. На думку агента з продажу нерухомості В’ячеслава Насального, в 85% випадків покупці вибирають житло в цегляних будинках, а в 15% – в панельних житлових об’єктах. Спеціаліст пояснює особливість тим, що в цегляних будинках, на відміну від панельних, мінімальний рівень тепловтрат. «Стіни багатоквартирних об’єктів панельної серії, як правило, тонкі, тому не захищають надійним чином від холоду. Через це, більшість клієнтів вважають за краще цегляні будинки », – повідомив ріелтор.

Середні ціни пропозицій продажу квартир в будинках старого житлового фонду Чернігова в жовтні 2017 року:

локація

Однокімнатна квартира, $ США

Двокімнатна квартира, $ США

Трикімнатна квартира, $ США

Центр міста

13000-14000

16000-18000

20000-22000

Прицентральні райони

12500-13000

15000-17000

19000-20000

Околиця міста

12000-12500

14000-16000

18000-19000

Для порівняння, купити однокімнатну квартиру в багатоквартирних будинках старої споруди Сум можна в середньому за $ 13000- $ 14000 на околиці міста.

Ціни на покупку квартир на вторинному ринку нерухомості

Середні ціни пропозицій продажу квартир в новобудовах на вторинному ринку Чернігова в жовтні 2017 року:

локація

Однокімнатна квартира, $ США

Двокімнатна квартира, $ США

Трикімнатна квартира, $ США

Центр міста

19000-20000

25000-27000

30000-32000

прицентральні райони

18500-19000

23000-25000

28000-30000

Околиця міста

17000-18000

20000-22000

25000-28000

У таблицях вказані середні ціни на покупку житлової нерухомості в Чернігові. Вартість об’єктів може варіювати в залежності від площі, планування і якості ремонту в квартирі. Також на ціну впливає стан будинку і поверх розташування житлового об’єкта.

Кількість переглядів квартири

В’ячеслав Насальний розповідає, що кількість переглядів квартири перед тим, як її куплять, залежить від її ціни. «Те, скільки разів переглянуть об’єкт, випливає з того, наскільки висока його вартість. Якщо власник виставляє на продаж житло за ринковою ціною, перед покупкою його переглянуть близько 6 разів. Період продажу такого об’єкта триває зазвичай 4 місяці. У той же час при підвищеній стартової вартості квартири, кількість її переглядів знизиться приблизно до 3-х разів перед тим, як її куплять. Термін експозиції такої квартири може зайняти півроку або рік, і буде проданий вона тільки в разі зниження її ціни до ринкової », – повідомив фахівець.

Нагадаємо, що з 2008 року вторинний ринок нерухомості України продовжує утримувати спадний тренд. З огляду на це, при виставленні на продаж квартири за завищеною стартовою вартістю, для швидкої її реалізації, власник повинен знизити вартість до ринкової, або в кінцевому підсумку зняти об’єкт з продажу.

З ріелтором або без

Щоб вдало і вигідно укласти договір купівлі-продажу житлової нерухомості, близько 70% власників звертаються за допомогою до агентам. «Більшість власників бояться втратити гроші внаслідок невдалої операції, через що вважають за краще вдаватися до послуг професійних ріелтором. При цьому 30% власників не хочуть залучати до реалізації своїх квартир агентів, тому займаються продажами самостійно », – поділився думкою В’ячеслав Насальний.

Важливість енергоефективності багатоквартирного будинку

«Через високі тарифи на оплату житлово-комунальних послуг, приблизно 85% клієнтів цікавляться наявністю в квартирі лічильників опалення та води. Такі покупці мають намір самостійно контролювати і по можливості скорочувати свої витрати на ЖКГ. У той же час 15% клієнтів не шукають можливостей для економії своїх коштів, бо рівень енергоефективності багатоквартирного будинку для них абсолютно не важливий», – розповіла Алла Козуба.

Прогноз ринку

За словами ріелторів Чернігова, в короткостроковій перспективі ціни на квартири вторинного ринку нерухомості міста можуть трохи знизитися. Відбутися це може в кінці листопада поточного року. Фахівці вважають, що причиною цього стане деяке зниження купівельного попиту на житло в багатоквартирних будинках.

Інформаційно-аналітичний відділ domik.ua

Один коментар